O jej rozwodzie mówiła cała Polska. "To ona została zdradzona"

O jej rozwodzie mówiła cała Polska. "To ona została zdradzona"

Marta Kaczyńska trzy razy wychodziła za mąż
Marta Kaczyńska trzy razy wychodziła za mąż
Źródło zdjęć: © AKPA
12.04.2024 12:02, aktualizacja: 12.04.2024 12:28

Chociaż dziś stara się żyć z dala od blasku fleszy, jeszcze kilka lat temu jej małżeństwo wzbudziło sporo kontrowersji. Marta Kaczyńska unieważniła ślub kościelny, a także przyznała, że jej pierwszy mąż nie jest ojcem jej dziecka.

Jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej Lecha Kaczyńskiego zaczęła wzbudzać zainteresowanie mediów. Marta Kaczyńska na plakatach wyborczych pozowała z rodzicami, córką oraz swoim pierwszym mężem Piotrem Smuniewskim. 

Niedługo potem córka prezydenta w tajemnicy wzięła rozwód, a także złożyła pozew o zaprzeczenie ojcostwa. Gdy Smuniewski wniósł o ustalenie widzeń z córką, Marta Kaczyńska przyznała, że nie ma do tego prawa, ponieważ to nie on jest biologicznym ojcem Ewy. Potwierdziły to także badania DNA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pierwszy rozwód Marty Kaczyńskiej wzbudził sporo kontrowersji

Prawdziwym ojcem dziewczynki okazał się Marcin Dubieniecki, czyli kolega Kaczyńskiej jeszcze z czasów studiów. Na łamach magazynu "Viva!" córka byłego prezydenta przyznała, że Lech Kaczyński martwił się o nią, a nie znając całej prawdy, chciał ratować jej związek z pierwszym mężem.

"Mogę tylko powiedzieć, że to nie ja byłam osobą, która postąpiła nie fair. Tata, który nie znał całej prawdy, martwił się o mnie. Uważał, że rodzina ma wielką wartość, którą należy doceniać i nie powinniśmy jej burzyć. Nie potrafiłam się z nim zgodzić i postanowiłam zamieszkać sama z Ewą. Po pewnym czasie, nie planując układania sobie życia na nowo, spotkałam Marcina. Ponownie, bo znaliśmy się z okresu studiów" - wyjaśniła Marta Kaczyńska.
Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki w listopadzie 2010 roku
Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki w listopadzie 2010 roku © AKPA

Jarosław Kaczyński w swojej książce również odniósł się do pierwszego małżeństwa bratanicy.

"To ona została zdradzona. Dla młodej kobiety to było straszne przeżycie. I to pewnie doprowadziło do drugiego, bardzo szybkiego małżeństwa" - zaznaczył.

Córka byłego prezydenta postarała się o unieważnienie ślubu kościelnego z pierwszym mężem, by móc stanąć na ślubnym kobiercem z przyjacielem ze studiów. Zanim małżeństwo z Smuniewskim zostało oficjalnie zakończone, Marta Kaczyńska ponownie była w ciąży. Tym razem nie było wątpliwości, że to Marcin Dubieniecki jest ojcem dziecka. Po kilku miesiącach przedsiębiorca wziął ślub z matką swoich dzieci.

Drugie małżeństwo również skończyło się rozwodem

W 2014 roku Dubieniecki zainicjował procedurę rozwodową, lecz pierwsza rozprawa sądowa odbyła się dopiero po dwóch latach. Biznesmen został zatrzymany za domniemane prowadzenie grupy przestępczej i oszustwa na kwotę przekraczającą 13 milionów złotych, pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, co skutkowało spędzeniem przez niego kilku miesięcy w areszcie.

Rozprawa rozwodowa Kaczyńskiej miała miejsce 22 listopada 2016 roku. Już na pierwszym posiedzeniu para otrzymała rozwód. Obie strony wydawały się być zadowolone z wyroku i od tego czasu utrzymują dobre stosunki.

Od 2018 roku córka Lecha Kaczyńskiego jest w związku małżeńskim z Piotrem Zielińskim. Cywilna uroczystość odbyła się w Pałacu Ślubów w Warszawie. Ślub odbył się jeszcze przed porodem trzeciego dziecka Kaczyńskiej, syna Stanisława. 

Marta Kaczyńska z trzecim mężem Piotrem Zielińskim
Marta Kaczyńska z trzecim mężem Piotrem Zielińskim© AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta