Trwa ładowanie...

Obraz szympansicy Lucy wylicytowany w ramach WOŚP. Osiągnął zawrotną sumę

Warszawski ogród zoologiczny poinformował, że obraz namalowany przez jedną z ich rezydentek – szympansicę o imieniu Lucy – został sprzedany. Nawet fotografia Ani Przybylskiej z dziećmi nie osiągnęła tak wysokiej ceny, jak dzieło pt. "Złoty środek".
Share
Obraz pt. "Złoty środek" został wylicytowany na aukcji charytatywnej WOŚP
Obraz pt. "Złoty środek" został wylicytowany na aukcji charytatywnej WOŚPŹródło: Allegro, Fot: Warszawski Ogród Zoologiczny
d1iowjy

"10 200 zł leci prościutko na konto WOŚP od tajemniczego mario-jędrzeja, który wylicytował jubileuszowy obraz namalowany przez szympansicę Lucy na 90-lecie Warszawskiego ZOO. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w licytację dzieła naszej artystki. Szczęśliwemu nabywcy gratulujemy wygranej aukcji!" – czytamy na profilu zoo na Facebooku.

Dla porównania – fotografia Anny Przybylskiej ofiarowana przez jej męża Jarosława Bieniuka została sprzedana za 5 200 zł. Sukienka Agaty Kornhauser-Dudy, w której pojawiła się we wrześniu na spotkaniu z przedstawicielami polonii – za 44 000 zł.

d1iowjy

Obraz autorstwa Lucy był elementem wystawy "90. urodziny Warszawskiego ZOO" zorganizowanej przez Muzeum Warszawskiej Pragi. Fragmenty obrazu zostały umieszczone na znaczkach pocztowych i kartce oraz w jubileuszowym albumie ogrodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o schizofrenię paranoidalną

d1iowjy

Podziel się opinią

Share
d1iowjy
d1iowjy