Obraz szympansicy Lucy wylicytowany w ramach WOŚP. Osiągnął zawrotną sumę

Obraz szympansicy Lucy wylicytowany w ramach WOŚP. Osiągnął zawrotną sumę

Obraz szympansicy Lucy wylicytowany w ramach WOŚP. Osiągnął zawrotną sumę
Źródło zdjęć: © Allegro | Warszawski Ogród Zoologiczny
01.02.2019 14:59, aktualizacja: 01.02.2019 16:51

Warszawski ogród zoologiczny poinformował, że obraz namalowany przez jedną z ich rezydentek – szympansicę o imieniu Lucy – został sprzedany. Nawet fotografia Ani Przybylskiej z dziećmi nie osiągnęła tak wysokiej ceny, jak dzieło pt. "Złoty środek".

"10 200 zł leci prościutko na konto WOŚP od tajemniczego mario-jędrzeja, który wylicytował jubileuszowy obraz namalowany przez szympansicę Lucy na 90-lecie Warszawskiego ZOO. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w licytację dzieła naszej artystki. Szczęśliwemu nabywcy gratulujemy wygranej aukcji!" – czytamy na profilu zoo na Facebooku.

Dla porównania – fotografia Anny Przybylskiej ofiarowana przez jej męża Jarosława Bieniuka została sprzedana za 5 200 zł. Sukienka Agaty Kornhauser-Dudy, w której pojawiła się we wrześniu na spotkaniu z przedstawicielami polonii – za 44 000 zł.

Obraz autorstwa Lucy był elementem wystawy "90. urodziny Warszawskiego ZOO" zorganizowanej przez Muzeum Warszawskiej Pragi. Fragmenty obrazu zostały umieszczone na znaczkach pocztowych i kartce oraz w jubileuszowym albumie ogrodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także