Ksiądz apeluje ws. słów Godek. Mówi o potępieniu

Ksiądz apeluje ws. słów Godek. Mówi o potępieniu

Ksiądz zareagował na słowa Kai Godek o LGBT
Ksiądz zareagował na słowa Kai Godek o LGBT
Źródło zdjęć: © Agencja Forum | Jacek Szydlowski/FORUM
14.02.2024 08:40, aktualizacja: 14.02.2024 12:06

Podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT" z ust Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka padło wiele obraźliwych słów. Na wypowiedzi stanowczo zareagował ksiądz Arkadiusz Lechowski.

W ubiegłym tygodniu szerokim echem odbiły się wypowiedzi, które padły na sali sejmowej podczas pierwszego czytania projektu "Stop LGBT". Przedstawiciel wnioskodawców Krzysztof Kasprzak nazywał środowisko LGBT skrajnie niebezpiecznymi gwałcicielami. Podobnie wypowiadała się Kaja Godek, która krytykowała m.in. parady równości, także sugerując, że ze wspomnianego środowiska wywodzi się wielu gwałcicieli.

Ksiądz reaguje na słowa o LGBT

Na wypowiedzi Godek I Kasprzaka zareagował w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ksiądz Arkadiusz Lechowski, który otwarcie nazwał ich słowa "mową nienawiści".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- W tym momencie mamy do czynienia z mową nienawiści wobec osób ze środowiska LGBT. Ale pamiętajmy, że za chwilę taka forma nienawiści może spaść na inne środowiska. A jako terapeuta wiem, że słowa potrafią nie tylko leczyć, ale również zabijać - podkreślił duchowny.

Zaznaczył też, że słowa, które padły z mównicy, "są niedopuszczalne i są olbrzymią manipulacją.

"Cynizm trzeba potępić"

Ks. Lechowski stwierdził również, że wypowiedzi zarówno Kai Godek, jak i Krzysztofa Kasprzaka były wyjątkowo cyniczne, a - jak dodał - jeśli coś jest wypowiadane w ten sposób - "to trzeba to tym bardziej potępić".

Duchowny zaapelował, by walcząc z mową nienawiści, postawić na edukację, która pozwoli rozwiać wątpliwości pojawiające się przez zmanipulowane wypowiedzi.

Weź udział w plebiscycie Top Seriale 2024

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta