Od lat śpią oddzielnie. Takiego efektu się nie spodziewali

Od lat śpią oddzielnie. Takiego efektu się nie spodziewali

Miriam i Aron są małżeństwem z czwórką dzieci
Miriam i Aron są małżeństwem z czwórką dzieci
Źródło zdjęć: © Instagram | miriam.ezagui
04.01.2023 11:04, aktualizacja: 04.01.2023 19:14

Czy jest możliwe, aby być małżeństwem, mieć dzieci, a przy tym nie spać razem w łóżku? Okazuje się, że tak. Przykładem takiego małżeństwa są Miriam i Aron, ortodoksyjni Żydzi, którzy podjęli decyzję o osobnym sypianiu. Miriam twierdzi, że dzięki temu ich związek jest silniejszy, a seks - namiętny.

Miriam i Aron są małżeństwem z czterema córkami. Oboje są ortodoksyjnymi Żydami, którzy poważnie podchodzą do kwestii związanych z religią oraz wiarą. Te wpływają m.in. na ich życie małżeńskie i seksualne, o których Miriam opowiedziała w rozmowie z "The Sun". Wyznała, że jakiś czas temu podjęli wspólną decyzję o osobnych sypialniach, co tylko umocniło ich relację oraz życie intymne.

Nigdy nie śpią razem w łóżku

Zgodnie z religią wyznawaną przez Miriam i Arona podczas menstruacji i tygodnia po niej, małżeństwo nie może ze sobą sypiać (i nie chodzi tu wyłącznie o sprawy seksualne, a o jedno łóżko). Miriam i Aron poszli jednak o krok dalej. Rodzice czterech córek podjęli decyzję o tym, że w ogóle nie chcą dzielić jednego łoża.

- Podjęliśmy taką decyzję, bo lubimy mieć swoją własną przestrzeń i ma to dla nas wiele korzyści. Niedzielenie łóżka, nawet poza nidą (czyli menstruacją - przyp. red.), czyni nas bardziej wrażliwymi na dotyk. Staje się on bardziej wyjątkowy, bo nie doświadczamy go cały czas - stwierdziła Miriam.

- Kiedy nie jesteśmy dotykani przez dwa tygodnie, seks po tym czasie jest jak noc poślubna. Pozwala to utrzymać namiętność i pikanterię - dodała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"To niezwykle święty czas"

- W tym szczególnym czasie w miesiącu, w którym możemy uprawiać seks, cieszymy się tym. To niezwykle święty czas, który umacnia nasz związek - oznajmiła także Miriam.

Kobieta, która prowadzi swój profil na Instagramie, obserwowany przez ponad osiem tys. osób, chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat życia małżeńskiego. Uważa, że istnieje bardzo błędne wyobrażenie o relacjach małżeńskich w ortodoksyjnym judaizmie.

- To nieprawda, że nie utrzymujemy intymności poza "robieniem" dzieci - zaznaczyła.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także