Blisko ludziOdważny gest rosyjskiej primabaleriny. Sprzeciwiła się Putinowi

Odważny gest rosyjskiej primabaleriny. Sprzeciwiła się Putinowi

Olga Smirnova nie zgadza się na rządy Putina
Olga Smirnova nie zgadza się na rządy Putina
Źródło zdjęć: © Instagram

17.03.2022 14:55, aktual.: 17.03.2022 20:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olga Smirnova to jedna z najsłynniejszych baletnic na świecie. I choć w rodzinnym kraju miała wszystko, to w wyniku działań wojennych niemal natychmiast zdecydowała się na wyprowadzkę z Rosji. "Z całej duszy sprzeciwiam się wojnie" - tłumaczy.

Słynna primabalerina moskiewskiego Teatru Bolszoj i jedna z najbardziej znanych tancerek na świecie, Olga Smirnova, w odważnych słowach wypowiedziała się na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W imię protestu przeciw krwawych rządom Władimira Putina, opuściła Rosję.

Rosyjska primabalerina mówi "nie" dla rządów Putina

"Muszę być szczera i chcę powiedzieć, że z całej duszy sprzeciwiam się wojnie. (…) Nigdy nie wierzyłam, że mogę się wstydzić za Rosję. Zawsze byłam dumna z utalentowanych Rosjan, z naszych osiągnięć kulturalnych i sportowych, ale teraz czuję, że została wytyczona granica, która oddziela przed i po. Boli mnie bardzo, że ludzie umierają, że ludzie tracą dachy nad głowami lub są zmuszani do opuszczenia swoich domów." - Smirnova napisała na Instagramie.

30-letnia Rosjanka nazwała obecną wojnę "globalną katastrofą". Wybitna tancerka odważnie nawołuje, byśmy nie pozostali znieczuleni na okrutne działania wojsk rosyjskich. "A kto by pomyślał kilka tygodni temu, że to wszystko się wydarzy? Może nie jesteśmy w epicentrum konfliktu zbrojnego, ale nie możemy pozostać obojętni na tę globalną katastrofę" - podkreśliła w tym samym poście w mediach społecznościowych.

Nowe początki rosyjskiej primabaleriny

Przypomnijmy, że Olga Smirnova została obecnie członkinią obsady Holenderskiego Baletu Narodowego. - Cieszymy się, że tak inspirująca i wyjątkowa tancerka dołącza do nas w Holenderskim Balecie Narodowym - Ted Bandsen - reżyser i dyrektor teatru powiedział w rozmowie z BBC News.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także