Trwa ładowanie...
d37n1f4

Ogólnopolski i Warszawski Strajk Kobiet organizują protest samochodowy. "Robimy tę akcję jako ostrzeżenie"

"Jedziemy w Warszawie 19 października, w godzinach 16-18" – piszą na swoich profilach w mediach społecznościowych Ogólnopolski i Warszawski Strajk Kobiet. Akcja będzie polegała na samochodowym proteście. Organizatorzy piszą, że to wyrażenie niezgody m.in. na prace Trybunału Konstytucyjnego nad ustawą aborcyjną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk w Warszawie
Strajk w Warszawie (Getty Images)
d37n1f4

22 października Trybunał Konstytucyjny ma wydać wyrok w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. O rozstrzygnięcie zawnioskowała grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak pisze Oko Press, w 2019 roku spośród 1100 legalnych aborcji aż 1074 to aborcje z powodu wad płodu. Przyjęcie wniosku może być więc początkiem końca legalnej aborcji w Polsce.

Ogólnopolski strajk kobiet organizuje protest samochodowy

"Jedziemy w Warszawie! 19/10 – poniedziałek! Godziny 16.00-18.00 – oklej auto i dołącz do nas na trasie Szucha – Ujazdowskie – Bagatela – Szucha itd." – informują organizatorzy i dodają, że jest pandemia, ale nie można zapomnieć o patrzeniu na ręce rządzącym. Dodają, że już 22 października zapadnie wyrok w sprawie aborcji, natomiast 20 października TK ma się zająć sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich i ustawowego przedłużenia jego kadencji.

d37n1f4

"Dlatego ze względu na pandemię nie robimy protestu ulicznego, bo w odróżnieniu od covidiotów typu Czarnek i kłamców typu Morawiecki jesteśmy odpowiedzialne. Ale ze względu na PiS i jego pomysły robimy ostrą jazdę – protest samochodowy. Grzejcie silniki"– podają organizatorzy.

I dodają: "robimy tę akcję 19.10 jako ostrzeżenie na początku czarnego tygodnia dla praw kobiet i praworządności w Polsce. Jeśli ostrzeżenie nie dotrze – mamy kolejne plany".

Co to jest Ogólnopolski Strajk Kobiet?

Ogólnopolski Strajk Kobiet to oddolny, niezależny ruch społeczny. "Protestujemy i działamy na rzecz praw kobiet, demokracji, Polski dla wszystkich, mobilizując się w ponad 150 miastach w Polsce – 90 proc. z nich to miejscowości mniejsze niż 50 000 mieszkańców, co jest naszą największą siłą i dumą" – czytamy na stronie zgromadzenia.

d37n1f4

Do najważniejszych postulatów "strajku" należą: utrzymanie standardów opieki okołoporodowej, dostęp do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, dostępu do bezpiecznego przerywania ciąży, dofinansowania in vitro, badań prenatalnych najnowszej generacji. Oraz: zagwarantowanie rzetelnej edukacji seksualnej, wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej, poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.

Urszula Dębska wystąpiła w spocie Fundacji Rak'n'Roll. Mówi, co czuła, gdy spojrzała w lustro

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37n1f4

Podziel się opinią

Share
d37n1f4
d37n1f4