Trwa ładowanie...
d4hr112

Okulary przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, które będą najmodniejsze

Modne oprawki mogą stworzyć prawie cały strój, jeśli tylko wybierzesz odpowiednie. Już nie pilotki, ani nie panto. Zobacz, na które warto zwrócić uwagę w najbliższych miesiącach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modne okulary sprawiają, że czujemy się młodziej
Modne okulary sprawiają, że czujemy się młodziej (unsplash.com)
d4hr112

Jakie okulary przeciwsłoneczne na wiosnę i lato 2018?

Nareszcie możemy nosić okulary przeciwsłoneczne. Intensywne światło słoneczne bywa prawdziwą udręką, więc dla was przygotowaliśmy przegląd trendów. Jakie okulary są modne, a które możemy nosić od kilku sezonów, które modele zostaną z nami na dłużej i ile zapłacimy za modne oprawy?

Niektóre trendy z ostatnich lat zostały z nami także tej wiosny. Transparentne oprawy i kolorowe szkła oraz charakterystyczne oprawki, które obejmują tylko górną część soczewek. Takie oprawy można teraz kupić znacznie taniej.

unsplash.com
Podziel się

Kanciaste czy okrągłe?

Kształt klasycznych okularów w najbliższym czasie będzie ewoluował w dwóch kierunkach. Część okularów będzie miała ostre, ekstrawaganckie kształty, a część miękkie, łagodne linie.

"Ostre" kocie oczy – hit 2018

To trend, który spodoba się osobom ceniącym elegancję z charakterem. Klasyczne kocie oczy, które często miały zaokrąglone linie opraw, teraz będą bardziej kanciaste. To wyrazisty dodatek o uniwersalnym charakterze, który dopasujemy do wielu stylizacji.

Jakie okulary będą modne?

Po kilku latach popularności pilotek oraz klasycznych kocich oczu przyszła kolej na prostotę. W najbliższym czasie bardzo popularne będą proste okulary, z lekko uniesioną zewnętrzną częścią opraw. Minimalistyczna forma i proste linie pozwalają dopasować takie okulary przeciwsłoneczne do większości kształtów twarzy.

Odpowiednio dobrane okulary korzystnie wpływają na to, jak prezentuje się twarz. Uniesione, zewnętrzne krawędzie i zaakcentowana dodatkowym elementem górna linia opraw sprawiają, że wyglądamy młodziej i szczuplej. Jeśli nie chcemy, aby okulary nas "przytłoczyły", wybierzmy modne transparentne oprawy lub delikatne odcienie nude. Takie okulary są prawie niewidoczne.

unsplash.com
Podziel się

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Przede wszystkim muszą być wygodne i wyposażone w odpowiednią soczewkę, która skutecznie chroni nas przed promieniowaniem UV. Nie powinny za bardzo leżeć na policzkach, a sprawdzimy to, uśmiechając się przed lustrem. W wielu modelach powinniśmy widzieć swoje brwi nad górną linią opraw, ale w przypadku oprawek maxi lub dużych, okrągłych okularów nie jest to już regułą.

unsplash.com
Podziel się

Co z kształtem twarzy? Do owalnego kształtu pasuje większość oprawek. Do okrągłej buzi dobrze jest dobrać proste i dość "kanciaste" oprawy, aby skontrastować miękki kształt twarzy i pełne policzki, a do kwadratowej bądź prostokątnej twarzy wybieramy oprawy okularów o zaokrąglonych kształtach. W większości przypadków oprawy mogą wystawać poza zewnętrzne krawędzie twarzy.

unsplash.com
Podziel się
unsplash.com
Podziel się
d4hr112

Podziel się opinią

Share

d4hr112

d4hr112