ModaOkulary przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, które będą najmodniejsze

Okulary przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, które będą najmodniejsze

Okulary przeciwsłoneczne. Podpowiadamy, które będą najmodniejsze
Źródło zdjęć: © unsplash.com
10.04.2018 10:28, aktualizacja: 10.04.2018 11:19

Modne oprawki mogą stworzyć prawie cały strój, jeśli tylko wybierzesz odpowiednie. Już nie pilotki, ani nie panto. Zobacz, na które warto zwrócić uwagę w najbliższych miesiącach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne na wiosnę i lato 2018?

Nareszcie możemy nosić okulary przeciwsłoneczne. Intensywne światło słoneczne bywa prawdziwą udręką, więc dla was przygotowaliśmy przegląd trendów. Jakie okulary są modne, a które możemy nosić od kilku sezonów, które modele zostaną z nami na dłużej i ile zapłacimy za modne oprawy?

Niektóre trendy z ostatnich lat zostały z nami także tej wiosny. Transparentne oprawy i kolorowe szkła oraz charakterystyczne oprawki, które obejmują tylko górną część soczewek. Takie oprawy można teraz kupić znacznie taniej.

Obraz
© unsplash.com

Kanciaste czy okrągłe?

Kształt klasycznych okularów w najbliższym czasie będzie ewoluował w dwóch kierunkach. Część okularów będzie miała ostre, ekstrawaganckie kształty, a część miękkie, łagodne linie.

"Ostre" kocie oczy – hit 2018

To trend, który spodoba się osobom ceniącym elegancję z charakterem. Klasyczne kocie oczy, które często miały zaokrąglone linie opraw, teraz będą bardziej kanciaste. To wyrazisty dodatek o uniwersalnym charakterze, który dopasujemy do wielu stylizacji.

Jakie okulary będą modne?

Po kilku latach popularności pilotek oraz klasycznych kocich oczu przyszła kolej na prostotę. W najbliższym czasie bardzo popularne będą proste okulary, z lekko uniesioną zewnętrzną częścią opraw. Minimalistyczna forma i proste linie pozwalają dopasować takie okulary przeciwsłoneczne do większości kształtów twarzy.

Odpowiednio dobrane okulary korzystnie wpływają na to, jak prezentuje się twarz. Uniesione, zewnętrzne krawędzie i zaakcentowana dodatkowym elementem górna linia opraw sprawiają, że wyglądamy młodziej i szczuplej. Jeśli nie chcemy, aby okulary nas "przytłoczyły", wybierzmy modne transparentne oprawy lub delikatne odcienie nude. Takie okulary są prawie niewidoczne.

Obraz
© unsplash.com

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Przede wszystkim muszą być wygodne i wyposażone w odpowiednią soczewkę, która skutecznie chroni nas przed promieniowaniem UV. Nie powinny za bardzo leżeć na policzkach, a sprawdzimy to, uśmiechając się przed lustrem. W wielu modelach powinniśmy widzieć swoje brwi nad górną linią opraw, ale w przypadku oprawek maxi lub dużych, okrągłych okularów nie jest to już regułą.

Obraz
© unsplash.com

Co z kształtem twarzy? Do owalnego kształtu pasuje większość oprawek. Do okrągłej buzi dobrze jest dobrać proste i dość "kanciaste" oprawy, aby skontrastować miękki kształt twarzy i pełne policzki, a do kwadratowej bądź prostokątnej twarzy wybieramy oprawy okularów o zaokrąglonych kształtach. W większości przypadków oprawy mogą wystawać poza zewnętrzne krawędzie twarzy.

Obraz
© unsplash.com
Obraz
© unsplash.com