UrodaOlej musztardowy - dla włosów i skóry

Olej musztardowy - dla włosów i skóry

Olej musztardowy - dla włosów i skóry

Choć jego nazwa i zapach kojarzą się z popularnym dodatkiem do potraw, olej musztardowy jest zdecydowanie lepszym kosmetykiem niż produktem spożywczym. Rozgrzewa skórę, pobudza jej krążenie i spowalnia procesy starzenia, a przede wszystkim znakomicie odżywia włosy.

Choć jego nazwa i zapach kojarzą się z popularnym dodatkiem do potraw, olej musztardowy jest zdecydowanie lepszym kosmetykiem niż produktem spożywczym. Rozgrzewa skórę, pobudza jej krążenie i spowalnia procesy starzenia, a przede wszystkim znakomicie odżywia włosy.

Olej musztardowy zdobywa coraz większą popularność, o czym świadczą liczne opinie internautek. - Stosuję go już dość długo i jestem bardzo zadowolona. Polecam, jeśli ktoś chce mieć piękne i zdrowe włosy - przekonuje Daria.
- Używam go od dwóch miesięcy i jestem zachwycona. Tylko ten musztardowy zapach - komentuje Agnieszka, a Zosia uspokaja:
- O ile zapach musztardy utrzymuje się na włosach podczas aplikacji, to wmasowany w ciało po prostu znika, a efekty są znakomite. Skóra jest miękka i nawilżona. Olejek mogę polecić na pewno wszystkim kobietom z suchą skórą.

Dlaczego warto zainteresować się tym niezwykłym produktem?

Tekst: (RAF)/(kg), kobieta.wp.pl

1 / 5

Co kryje gorczyca?

Obraz
© 123RF

Olej wytłacza się z nasion gorczycy - rośliny, którą już starożytni Grecy i Rzymianie wykorzystywali jako przyprawę kuchenną i silny afrodyzjak. Jej właściwości lecznicze ceniła też medycyna ludowa.

Gorczyca jest ważnym składnikiem jednego z najpopularniejszych dodatków do potraw, czyli musztardy, której aromat bez trudu rozpoznamy w oleju z nasion tej rośliny.

Ojczyzną tego produktu są Indie, gdzie już od wieków wzbogacano nim smak pikantnych potraw, ale przede wszystkim ceniono go ze względu na wspaniałe właściwości zdrowotne i kosmetyczne.

2 / 5

Skarbnica flawonoidów

Obraz
© 123RF

Olej musztardowy swoje wartości zawdzięcza walorom ziaren gorczycy, niezwykle bogatego źródła witamin: PP (rozszerza naczynia krwionośne i dba o dobrą kondycję skóry), B1 (uczestniczy w procesie spalania tłuszczów, wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego i produkcję choliny odpowiedzialnej za nasz nastrój), a także E (bez jej udziału organizm nie wyprodukuje hormonów szczęścia - serotoniny i noradrenaliny, odpowiadających za zdrowy sen i aktywność w ciągu dnia).

Jest bogaty w siarkę (pozytywnie wpływa na stan włosów i skóry), a także nienasycone kwasy tłuszczowe, mające zdolność przywracania równowagi wodno-lipidowej i zapewniające prawidłowe nawilżenie skóry. To także skarbnica flawonoidów, charakteryzujących się silnym działaniem antyoksydacyjnym i przeciwnowotworowym, usuwających z organizmu wolne rodniki, które mogą uszkadzać tkanki i przyspieszać proces starzenia się organizmu.

3 / 5

Rozgrzewający olej

Obraz
© 123RF

Nic dziwnego, że w Indiach olej musztardowy od dawna ceni się za pobudzanie ciała i umysłu. Produkt (czysty lub zmieszany w proporcji 1:1 z innymi olejami, np. brzoskwiniowym czy migdałowym) świetnie wpływa na skórę, odżywiając ją i poprawiając krążenie.

Dzięki właściwościom rozgrzewającym sprawdza się w masażu stóp czy dłoni, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wiele kobiet narzeka na zmarznięte kończyny.

Taki zabieg warto wykonać wieczorem, przed snem. Dzięki temu nie tylko się rozgrzejemy, ale również wspomożemy organizm w procesie usuwania toksyn (nacieranie olejem musztardowym wzmaga bowiem pocenie).

4 / 5

Ma specyficzny zapach

Obraz
© 123RF

Produkt nie nadaje się do pielęgnacji twarzy, gdyż może podrażnić skórę i wywołać pieczenie oczu.

Olej musztardowy ma specyficzny zapach, który na szczęście zostaje zneutralizowany dzięki szybkiemu wchłanianiu się w skórę.

Warto go także wykorzystać podczas przeziębienia, rozcierając lekko podgrzany na klatce piersiowej i plecach. Kilka kropli można też zaaplikować do nosa. Gdy wkropimy je do ucha, złagodzimy dolegliwości związane ze stanami zapalnymi tego narządu.

5 / 5

Sposób na włosy

Obraz
© 123RF

Olej musztardowy od wieków uchodzi za świetne remedium na problemy z włosami i skórą głowy. Działa regenerująco i nawilżająco. Stymuluje mikrokrążenie, zwiększając przepływ krwi do mieszków włosowych, pobudzając wzrost włosów oraz utrzymując je w dobrej kondycji. Pomaga w walce ze swędzeniem skóry głowy oraz łupieżem.

Gorczycowy produkt warto wykorzystać do tzw. olejowania. Należy go dokładnie nałożyć na nieumyte, suche włosy, delikatnie masując także skórę głowy. Kolejnym krokiem jest założenie foliowego czepka oraz ręcznika i pozostawienie takiego "turbanu" na ok. dwie godziny, choć najlepsze rezultaty przynosi przetrzymanie oleju musztardowego na włosach przez całą noc. Później należy umyć je delikatnym szamponem. Olej zazwyczaj zmywa się bez większych problemów już za pierwszym razem.

W przypadku włosów bardzo wysuszonych, silnego łupieżu czy wyjątkowo swędzącej skóry głowy, kurację z zastosowaniem oleju musztardowego warto powtarzać przynajmniej co drugi dzień.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)