ModaOlejowanie – sposób na piękne i zdrowe włosy

Olejowanie – sposób na piękne i zdrowe włosy

Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.07.2022 16:39

Olejowanie to metoda nadająca włosom blasku znana od dawna. Kobiety sięgały po nią intuicyjnie i szybko widziały efekty: ich fryzura stawała się zdrowa i odżywiona. Dziś, mimo iż kosmetyków do włosów mamy całe mnóstwo, olejowanie nadal jest bardzo popularne. Podpowiadamy, które z olejków są najlepsze dla włosów i jak je nakładać, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Olejowanie, mówiąc najprościej, to nakładanie olejku na całą długość włosów. Zabieg przeprowadza się po to, by odżywić pasma, nadać im blasku i miękkości.

Sceptycy obawiają się tego, że po nałożeniu olejku na włosy, te będą obciążone i tłuste. Nic bardziej mylnego! Kto raz prawidłowo przeprowadzi zabieg i wybierze do tego właściwy olejek, z dużym prawdopodobieństwem będzie po niego sięgać regularnie.

Dlaczego warto olejować włosy?

Efekty zauważymy bardzo szybko. Włosy przestaną się puszyć, a końcówki rozdwajać. Olejowanie zapewnia też ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jak również pomaga w walce z łupieżem i stanami zapalnymi skóry głowy. To idealny sposób na przesuszone i poplątane włosy.

Dobrej jakości olejek działa niczym najlepsza odżywka. Ułatwia rozczesywanie, redukuje elektryzowanie i zmniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne. Pozytywnie wpływa też na porost włosów.

Jak prawidłowo olejować włosy?

Jest kilka metod olejowania. Najczęściej praktykowana jest aplikacja oleju "na sucho", czyli na nieumyte włosy. Jest świetna na początek, nie wymaga też dużo czasu. Łatwiejsza jest też aplikacja, bo na suchych włosach widać, gdzie olej został już nałożony. Trzeba jednak pamiętać, by włosy nie były zbyt przetłuszczone i obciążone produktami do stylizacji, gdyż znacząco utrudnia to olejkom dotarcie do łuski włosa.

Osobom, które już nabędą pewnej wprawy, poleca się zabieg olejowania "na mokro". Olej nakłada się wówczas na wilgotne, umyte włosy. Warto owinąć je ręcznikiem, by ciepło zintensyfikowało regenerujące działanie oleju. Można też zanurzać włosy w misce z ciepłą wodą z dodatkiem oleju (metoda "na rosołek").

Wcierki a olejki. Czym się różnią?

Wcierki mają płynną konsystencję i wiele składników odżywczych. Przeznaczone są do pielęgnacji skóry głowy. Przyspieszają porost włosów, poprawiają też stan skalpu i wzmacniają cebulki.

© Adobe Stock

Wcierki, w odróżnieniu od klasycznych olejków, nie nadają się jednak do pielęgnacji włosów na całej długości. Są jednak wyjątki, a jednym z nich jest Kerabione Booster Oils, którego bazą jest uniwersalny olejek migdałowy. Regeneruje zatem nie tylko cebulki włosów, ale też dba o pasma na całej długości.

Jaki olejek do olejowania włosów?

By wydobyć z zabiegu olejowania wszystko, co najlepsze, potrzeba wybrać odpowiedni olejek. Zaleca się dobrać go z uwzględnieniem porowatości włosów, czyli stopnia odchylenia łuski od łodygi włosa. I tak:

  • włosy wysokoporowate najlepiej pielęgnują oleje o dużych cząsteczkach, np. olej lniany, olejek konopny, z pestek dyni, czarnuszki,
  • włosy średnioporowate lubią oleje o średnich cząsteczkach, np. olej z orzechów laskowych, pestek śliwki, sezamowy, pestek moreli, oliwa z oliwek,
  • o włosy o niskiej porowatości pomogą zadbać oleje drobnocząsteczkowe, np. laurynowy, mirystynowy, stearynowy, palmitynowy, arachidowy.

Olejki można stosować samodzielnie, jednak dobrym pomysłem jest używanie ich kombinacji.

Olej ze słodkich migdałów, olejek rozmarynowy, lawendowy, bergamotowy i olejek Ylang-Ylang znajdziemy w serum do włosów Kerabione Booster Oils, które nie tylko rewitalizuje mieszki włosowe i poprawia kondycję włosów, ale też działa aromaterapeutycznie. Zabieg jest więc przyjemny i pozwala nam poczuć się w domowym zaciszu jak w luksusowym SPA.

Wśród olejków wchodzących w skład Kerabione Booster Oils znajdziemy dwa, które zasługują na wyróżnienie: olejek rozmarynowy i lawendowy. Pierwszy z nich pozwoli zachować włosom objętość, dzięki czemu będą wyglądać na bardziej gęste. Działa przeciwłupieżowo i sprawia, że pasma tak szybko się nie przetłuszczają. Wzmacnia również cebulki włosa.

Z kolei olejek lawendowy regeneruje i rewitalizuje mieszki włosowe. Zapobiega też ich uszkodzeniom. Działa kojąco na skórę głowy. Lekko pachnące nim włosy skutecznie odstraszają też… komary.

Kerabione Booster Oils zawiera również witaminę E o silnych właściwościach antyoksydacyjnych oraz witaminę A, która jest niezbędna do rozwoju i utrzymania prawidłowej czynności szeregu tkanek nabłonkowych, w tym tkanki skóry, włosów i gruczołów łojowych.

Bardzo dobry skład serum (98 proc. składników naturalnych) i jego lekka formuła sprawiają, że zabieg olejowania przyniesie naszym włosom szereg korzyści. To kosmetyk, który warto stosować regularnie (dwa razy w tygodniu), aplikując go na skórę głowy i całą długość pasm. Taki zabieg nada naszej fryzurze blasku i objętości. To naturalny sposób pielęgnacji, na który zasługuje każda z nas.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także