Trwa ładowanie...
d31lv70

Oprah Winfrey nagrodzona honorowym Oscarem

Słynna amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka Oprah
Winfrey odebrała w sobotę wieczorem w Hollywood podczas gali Governors Awards honorowego Oscara za
działalność humanitarną. Jest to specjalna nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oprah Winfrey nagrodzona honorowym Oscarem
(AP)
d31lv70

Słynna amerykańska prezenterka telewizyjna i aktorka Oprah Winfrey odebrała w sobotę wieczorem w Hollywood podczas gali Governors Awards honorowego Oscara za działalność humanitarną. Jest to specjalna nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wraz z nią nagrodzeni zostali aktor James Earl Jones i charakteryzator Dick Smith.

Winfrey, która niedawno zakończyła po ponad 20 latach swój niezwykle popularny nie tylko w USA talk-show, otrzymała nagrodę Jean Hersholt Humanitarian Award, honorującą jej aktywność filantropijną i humanitarną. Niezależnie od działalności zawodowej Winfrey wspiera wiele akcji charytatywnych i programów edukacyjnych. Sama założyła fundację wspierającą rozwój dziewcząt w RPA.

Oprah jest jedną z najbogatszych kobiet w Stanach Zjednoczonych. Magazyn "Forbes" w 2010 r. wycenił jej majątek na 2,4 mld dolarów. Tygodnik "Times" umieścił Winfrey na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. "Life" uznało ją za najbardziej wpływową czarnoskórą kobietę z jej pokolenia.

d31lv70

James Earl Jones debiutował w kinie w filmie Stanleya Kubricka "Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę". Zaś w 1970 roku otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie "Wielka nadzieja białych". Jego najlepsza rola prawdopodobnie - to głos Lorda Vadera w trylogii Gwiezdnych Wojen. Vaderowi udzielał tylko głosu, gdyż do tej roli wybrano już wcześniej Davida Prowse'a.

Dick Smith nazywany jest "ojcem chrzestnym filmowego makijażu". Pracę charakteryzatora zaczynał w telewizji w 1945 roku. Do jego najważniejszych zawodowych dokonań należy praca przy takich produkcjach jak "Ojciec chrzestny" czy "Egzorcysta". W 1984 roku zdobył Oscara za charakteryzację do filmu "Amadeusz". Pięć lat później otrzymał drugą nominację za film "Tato".

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Oprah Winfrey: „Nie jestem lesbijką!”*

* To dzięki niej schudła Oprah!*

* Oprah Winfrey w kampanii przeciwko cukrzycy*

Kto jest najbardziej wpływową gwiazdą show-biznesu?

d31lv70

Podziel się opinią

Share

d31lv70

d31lv70