Trwa ładowanie...

Masaż twarzy krok po kroku - odmładzajacy i ujędrniający zabieg

Masaż twarzy to jeden z najstarszych sposobów uzdrawiania i leczenia. Wykonywany systematycznie poprawia krążenie, zapobiega powstawaniu zmarszczek i ujędrnia skórę. Co więcej, automasaż rozluźnia napięte mięśnie oraz wygładza rysy twarzy. W połączeniu z różnymi kremami do twarzy, automasaż potrafi zdziałać cuda i poprawić wygląd skóry.

Masaż twarzy krok po kroku - odmładzajacy i ujędrniający zabiegŹródło: Shutterstock.com
d41fope
d41fope

Główne zasady odmładzającego masażu twarzy

Masażu twarzy nie wolno wykonywać na sucho. Aby wykonać prawidłowy masaż, należy użyć olejku np. olejku arganowego, olejku arbuzowego, olejku marchewkowego, olejku różanego czy olejku kokosowego. Przy automasażu należy unikać emulsji, które zatykają pory i wprowadzają szkodliwe substancje chemiczne.

Masaż wymaga nacisku na mięśnie twarzy. Powinien być na tyle silny, aby skóra lekko się zaczerwieniła. Każdy z ruchów należy powtarzać min. 3 razy. Ważne są też kierunki, w których wykonuje się masaż twarzy: od środka na boki i ku górze, kończąc przesuwaniem dłoni w dół, wzdłuż linii uszu w kierunku obojczyka. Węzły chłonne znajdujące się za uszami oraz na bokach szyi mają wpływ na jędrność skóry.

Techniki masażu twarzy

Masaż twarzy można wykonać między innymi za pomocą dwóch metod:

  • masaż twarzy metodą głaskania - masaż twarzy tą metodą zaczyna się i kończy ruchami nazywanymi głaskaniem. Delikatne głaskanie łagodzi ból i sprawia, że skóra staje się gładka i elastyczna. Masaż twarzy metodą głaskania rozpoczyna się na mięśniach szyi (jeżeli występują jakiekolwiek problemy z tarczycą, warto ominąć tę część), a kończy na mięśniach czołowych.
  • masaż twarzy metodą rozcierania - masaż twarzy metodą rozcierania powinien być wykonany okrężnymi ruchami, z większą siłą niż przy metodzie głaskania. Masaż rozpoczyna się od mięśni czołowych, a kończy na mięśniach podbródka. Automasaż techniką rozcierania skupiony jest na mięśniach okrężnych oka, ust oraz mięśni czołowych, ponieważ w tych miejscach w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki.

Jednym z najbardziej skutecznych masażu z zakresu odmładzania i ujędrniania twarzy jest technika opracowana przez japonkę Yukuko Tanaka.

Efekty masażu twarzy

Prawidłowy i systematyczny masaż twarzy potrafi odmłodzić nawet o kilka lat. Już po pierwszym zabiegu zauważyć można, że skóra jest gładsza, ujędrniona, a rysy twarzy wygładzone. Po wykonaniu kolejnych masaży znikają drobne zmarszczki, znikają tzw. chomiki oraz podnosi się owal twarzy. Ponadto, podczas masażu olejki lepiej wchłaniają się w skórę. Masaż twarzy można wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym oraz samodzielnie w domu.

Masaż twarzy krok po kroku

Najłatwiejszy masaż twarzy to ten za pomocą techniki głaskania. Aby masaż twarzy przyniósł największe rezultaty, musi być wykonywany w odpowiedniej kolejności:

  • na twarz należy nałożyć olejek, dzięki któremu automasaż będzie przyjemny i relaksacyjny;
  • masaż twarzy należy rozpocząć od mięśnia bródkowego (broda) i masować palcami wskazującymi w kierunku ust;
  • następnie okrężnymi ruchami masuje się mięśnie wokół ust;
  • mięśnie jarzmowe, śmiechowe i żwacze (znajdujące się na policzkach) należy masować od kącika ust w kierunku skroni i ucha;
  • masaż nosa wykonuje się od grzbietu nosa w kierunku czoła;
  • mięśnie oczu masuje się ruchami okrężnymi, zaczynając od wewnętrznego kącika, przez łuk brwiowy;
  • mięśnie czołowe masuje się całymi dłońmi od brwi do nasady włosów; Cena masażu twarzy, szyi i dekoltu wraz z ampułką lub maską kremową to koszt ok. 90 zł.
d41fope
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41fope