Oto najwięksi bałaganiarze. Trzy znaki zodiaku na liście

Mieszkanie z bałaganiarzami to wyzwanie dla pedantów
Mieszkanie z bałaganiarzami to wyzwanie dla pedantów

13.03.2023 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówi się, że umiejętność trzymania porządku to kwestia wychowania. Niestety, nie w każdym przypadku to prawda - część z nas ma bowiem wrodzony talent do robienia bałaganu. Niektórzy przyczyny upatrują w gwiazdach.

Życie w uporządkowanym i czystym otoczeniu jest znacznie łatwiejsze. Dzięki temu oszczędzamy wiele czasu na szukaniu poszczególnych przedmiotów, a co za tym idzie, chronimy się przed niepotrzebnym stresem. Mimo to, wiele osób żyje w permanentnym bałaganie, który zdaje się im w ogóle nie przeszkadzać. Jeśli wierzyć astrologom, w tej kwestii wiele zależy od znaku zodiaku, pod którym się urodziliśmy. Okazuje się, że aż trzy z nich nie potrafią ani utrzymać porządku, ani się w nim... odnaleźć.

Te trzy znaki zodiaku to prawdziwi bałaganiarze

Baran

Baran znany jest z ognistego temperamentu. Mimo że ceni sobie zorganizowane i poukładane życie, nie ma to odzwierciedlenia w jego otoczeniu. Baran jest wiecznie "w biegu", co nie sprzyja porządkom. Zabiegany często odkłada rzeczy tam, gdzie akurat znajdzie na nie miejsce. Najczęściej upycha w jedną szafkę kilka niezwiązanych ze sobą przedmiotów. Niestety, zwykle nie pamięta, gdzie je odłożył. Oczywiście, później ma o to do siebie wyrzuty, lecz mimo to, nie zmienia swojego postępowania. Życie z Baranem to wieczne poszukiwanie przeróżnych rzeczy — należy szukać ich w najmniej oczywistych miejscach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Waga

Zodiakalna Waga to wolna dusza, której nie jest pisane życie w czystości. Jej mieszkanie to często jeden wielki artystyczny nieład. Ubrania na krzesłach, przedmioty na podłodze, talerze na łóżku, stos brudnych naczyń — dla Wagi to normalny stan rzeczy. Za sprzątanie biorą się dopiero wtedy, kiedy naprawdę muszą (czytaj: kiedy nie mają na czym zjeść posiłku, a ubrania naprawdę nie nadają się już do noszenia). Dla pedanta, mieszkanie z Wagą może być prawdziwym wyzwaniem.

Bliźnięta

Z natury towarzyskie i ciekawe świata, działają pod wpływem impulsu. Mają setki pomysłów na minutę, jednak żaden z nich nie obejmuje sprzątania. A jeśli już zaczną, zwykle nie kończą tego, co zaczęły, wszak Bliźnięta znane są ze swojego "słomianego" zapału. Odwiedzając osobę spod znaku Bliźniąt, można spodziewać się bałaganu absolutnego. Rzeczy są wszędzie, tylko nie tam, gdzie powinny. Co ciekawe, dla Bliźniąt bałagan nie ma żadnego znaczenia. To poniekąd ich sposób wyrażania siebie.

Czy życie w bałaganie jest możliwe?

Jak dowodzą liczne badania naukowe, życie w błaganie (nie mylić z brudem) wcale nie jest takie złe. Bałagan pobudza bowiem kreatywność, otwiera człowieka na szukanie nowych i często, innowacyjnych rozwiązań. To tłumaczy, dlaczego osoby związane z tzw. branżami kreatywnymi często mają wokół siebie nieporządek — nieświadomie, działa on na nich niczym stymulant, który sprawia, że łatwiej im wprowadzić się w stan inspiracji. Bałaganiarstwo to też oznaka... wysokiej inteligencji. Jednakże warto raz na jakiś czas posprzątać wokół siebie. Porządek w mieszkaniu to także porządek w życiu i w głowie, a ten ostatni, w dzisiejszych czasach jest nieoceniony.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.