Trwa ładowanie...

Palety do makijażu – nie tylko dla profesjonalistów

Palety do makijażu najczęściej są używane przez profesjonalistów, jednak tak naprawdę każda z nas może mieć własny egzemplarz. Poniżej prezentujemy różne zestawy kosmetyków do makijażu w różnych cenach.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Palety do makijażu – nie tylko dla profesjonalistówŹródło: iStock.com, fot: jes2ufoto
d4lu9et
d4lu9et

Paleta do makijażu – co w niej znajdziemy?

Paleta do makijażu to niezwykle wygodne rozwiązanie, bo w jednym opakowaniu znajduje się kilka różnych kosmetyków. Niektóre palety są bardzo rozbudowane i zawierają wiele różnych specyfików, a więc nie tylko cienie do powiek, ale też korektory, konturówki, pomadki, pudry, bronzery, a nawet pędzle o różnej grubości i długości. Inne są mniejsze i składają się najczęściej z kilku cieni do powiek, korektorów, pomadek bądź cieni do brwi.

123RF
Źródło: 123RF

Paleta do makijażu – zalety i wady

Paleta do makijażu pozwala zachować porządek, a jej używanie jest niezwykle wygodne. W środku znajdują się kosmetyki regularnie i estetycznie rozmieszczone w osobnych zagłębieniach, dzięki czemu nie gubią się. W niektórych sytuacjach wystarczy wziąć paletę do ręki i wykonać makijaż od początku do końca. Poszukiwanie błyszczyków, pojedynczych cieni czy korektorów w kilku kosmetyczkach czasem bywa frustrujące i zajmuje czas.

Warto też wspomnieć, że palety do makijażu bywają znacznie tańsze niż poszczególne kosmetyki sprzedawane osobno. Niektóre obficie wyposażone egzemplarze kosztują nawet mniej niż 100 zł, co jest opłacalne.

Palety, zwłaszcza te bardzo rozbudowane, to doskonały wybór dla pań lubiących eksperymentować z makijażem. Mogą być to także świetne narzędzia do ćwiczeń dla początkujących zawodowców lub osób w trakcie nauki makijażu. Kto powinien z nich zrezygnować? Panie, które rzadko się malują lub używają bardzo małej liczby kosmetyków. Rozbudowane zestawy nie przydadzą się także paniom preferującym jeden zestaw kolorystyczny cieni do powiek, ponieważ reszta kosmetyków zwyczajnie się zmarnuje. W tym przypadku najlepiej jest wybierać palety średniej wielkości, w których znajdują się cienie w podobnej gamie.

Makijaż flickr.com
Makijaż Źródło: flickr.com, fot: pete
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4lu9et
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lu9et