GwiazdyPamiętacie "babkę zielarkę" z "Rancza"? Aktorka w tym roku skończy 70 lat

Pamiętacie "babkę zielarkę" z "Rancza"? Aktorka w tym roku skończy 70 lat

Grażyna Zielińska zyskała popularność dzięki roli w serialu "Ranczo"
Grażyna Zielińska zyskała popularność dzięki roli w serialu "Ranczo"
Źródło zdjęć: © YouTube
07.06.2022 14:48

Jej kariera aktorska nabrała tempa dopiero po pięćdziesiątce, kiedy zdobyła ogólnopolską popularność dzięki roli "babki zielarki" Zofii w serialu "Ranczo". W tym roku aktorka Grażyna Zielińska skończy 70 lat i nadal jest aktywna zawodowo.

Grażynie Zielińskiej już w dzieciństwie intuicja podpowiadała, że aktorstwo to jest to, co powinna robić w życiu. Zaraz po ukończeniu szkoły średniej dostała się wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po latach, już jako absolwentka przyznała, że szkoła naprawdę dobrze przygotowała ją do zawodu. Tuż po studiach rozpoczęła pracę w teatrze. Tam poznała swojego przyszłego męża, z którym wzięła ślub jako trzydziestolatka, a kilka miesięcy później urodziła syna. 

Na początku Grażyna Zielińska była jedynie aktorką teatralną

To wybitne role, w które wcielała się w Teatrach Dramatycznych w Wałbrzychu i w Płocku, wpłynęły na dalszy rozwój jej kariery i pojawienie się propozycji zagrania w filmach oraz serialach. I rzeczywiście, Grażyna Zielińska zaczęła odgrywać w nich epizodyczne role. Przez cztery lata pojawiała się jako Euzebia w serialu "Samo życie", a także przyjęła rolę bufetowej Marii w "Na dobre i na złe", w którą wciela się do dziś. To właśnie te produkcje przyniosły jej rozpoznawalność wśród polskich widzów. Jednak wszystko zmieniło się w 2006 roku, gdy dołączyła do obsady serialu "Ranczo". 

Grażyna Zielińska w "Na dobre i na złe"
Grażyna Zielińska w "Na dobre i na złe" © AKPA | AKPA

Grażyna Zielińska stała się znana dzięki serialowi "Ranczo"

Grażyna Zielińska była po pięćdziesiątce, gdy zdobyła ogromną popularność i sympatię widzów Telewizji Polskiej. Przez dobrych kilka lat grała w "Ranczu" Zofię, którą wszyscy w serialu nazywali "babką zielarką". Była to miejscowa znachorka, która mieszkała w chacie na skraju wsi i pomagała jej mieszkańcom z niemal wszystkimi problemami. Jej ulubienicą została Lucy grana przez Ilonę Ostrowską.  

Po zakończeniu "Rancza" Grażyna Zielińska pojawiła się jeszcze w wielu znanych serialach takich, jak "Świat według kiepskich" czy "Ojciec Mateusz". Choć aktorka w tym roku skończy 70 lat, to wcale nie zmierza przechodzić na emeryturę. Nadal jest aktywna zawodowo. Przez ostatnie miesiące pracowała na planie zdjęciowym do filmu "Uwierz w Mikołaja", który swoją premierę będzie miał w październiku tego roku. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Grażyna Zielińska o aktorstwie. "Ani się sobą nie zachwycam, ani nie traktuję tego jako przesłania do ludzkości"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (9)