Trwa ładowanie...
10-09-2009 19:32

Panie powalczą za kółkiem

Siedem kobiet i 57 mężczyzn będzie walczyć w III Ogólnopolskim Konkursie
Kierowców Komunikacji Miejskiej. Impreza zostanie rozegrana 17 i 18 września w Kielcach, w ramach Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TransExpo - zapowiadają Targi Kielce.

Panie powalczą za kółkiemŹródło: Jupiterimages
d2e2jo3
d2e2jo3

Siedem kobiet i 57 mężczyzn będzie walczyć w III Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej. Impreza zostanie rozegrana 17 i 18 września w Kielcach, w ramach Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TransExpo - zapowiadają Targi Kielce.

Uczestników konkursu czeka sprawdzian znajomości kodeksu drogowego, a ponadto zawody w jeździe sprawnościowej na czas - z utrudnieniami - 12-metrowym Solarisem na placu manewrowym. Przygotowano także konkurencje z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłym wypadku oraz rozwiązywania trudnych sytuacji, które kierowcy mogą napotkać w codziennej pracy - poinformowała Joanna Massalska z Targów Kielce.

Jak powiedziała Magdalena Stachowiak z Lubonia - jedna z pań, które rzuciły wyzwanie panom - udział w takich zmaganiach od dawna był jej marzeniem.
- Jestem zaprawiona w bojach; awarie i inne ekstremalne sytuacje, które spotkały mnie w trasie wymagały wykazania się różnymi umiejętnościami - dodała.

Oprócz reprezentantki Lubonia rywalkami mężczyzn za kierownicą autobusów będą zawodniczki z Warszawy, Poznania, Białegostoku, Tarnowa, Piły i Zawiercia. Wszystkie chcą udowodnić, że w wykonywaniu zawodu nie ustępują mężczyznom.

Głównym organizatorem konkursu jest Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Pierwszą nagrodę dla zwycięzcy ufundował Solaris Bus & Coach SA.

d2e2jo3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e2jo3