FitnessPapierosy a tycie

Papierosy a tycie

Papierosy a tycie
21.05.2008 12:46, aktualizacja: 21.05.2008 13:49

Mam 26 lat i postanowiłam pół roku temu zaprzestać palenia papierosów. Chciałabym zapytać jakie produkty powinny pojawiać się częściej w
mojej diecie, a jakich powinnam unikać. Od kiedy rzuciłam palenie, moja waga wzrosła aż o 13 kg(wcześniej była stabilna).

Mam 26 lat i postanowiłam pół roku temu zaprzestać palenia papierosów. Chciałabym zapytać jakie produkty powinny pojawiać się częściej w mojej diecie, a jakich powinnam unikać. Od kiedy rzuciłam palenie, moja waga wzrosła aż o 13 kg(wcześniej była stabilna). Staram się pohamować nadmierny apetyt, niestety, nie zawsze to się udaje. Uprawiam także jogging, od dawna nie jadam słodyczy, ale na niewiele to się zdaje. Chciałabym się dowiedzieć, czy moja waga przestanie kiedykolwiek rosnąć...Wydaje mi się, że przyrost masy ciała jest mimo wszystko niewspółmierny do większej ilości zjadanych posiłków. A może się tylko usprawiedliwiam? Przyrost wagi po rzuceniu palenia jest częstym problemem. Palenie rzeczywiście przyspiesza lekko przemianę materii jednak odpowiednio, racjonalnie odżywiając się i kontrolując własną wagę unikniemy przytycia po odstawieniu tytoniu. To co tak na prawdę się zmienia kiedy nie zajmujemy rąk papierosem to intensywniejsze odczuwanie smaków i zapachów oraz częstsze odczuwanie głodu.

Dieta po rzuceniu palenia nie powinna znacznie różnić się od diety racjonalnej. Powinna zatem polegać na regularnym spożywaniu posiłków co 2-3 godziny – ureguluje to odczuwanie głodu i sytości. Powinna obfitować w razowe produkty zbożowe, w każdym posiłku powinny pojawiać się owoce i warzywa. Te produkty są bogate w błonnik, sprawiają że dłużej jesteśmy syci. Należy wybierać chude mięsa, ryby i nabiały. Pomiędzy posiłkami powinniśmy pić dużo wody i herbaty, niekalorycznymi napojami zastępując podjadanie.

Źródło artykułu:WP Kobieta