Trwa ładowanie...

Papież Franciszek o zmianie płci. Watykan wydał dokument

Stolica Apostolska zajęła oficjalne stanowisko w sprawie gender. W ogłoszonym przez Watykan dokumencie "Mężczyzną i kobietą stworzył ich" stanowczo sprzeciwia się tej ideologii.

Share
Papież Franciszek o zmianie płci. Watykan wydał dokument
Źródło: PAP/EPA
d2xds2n

Watykan wydał specjalne oświadczenie uderzające głównie w osoby transseksualne. Dokument "Mężczyzną i kobietą stworzył ich" liczy 30 stron i stanowczo sprzeciwia się ideologii gender, w szczególności narzucaniu jej w szkołach i na uczelniach jako jedynego słusznego światopoglądu o rzekomo naukowym charakterze.

"Na ideologię gender Kościół odpowiada antropologią chrześcijańską. Jednakże, jak zastrzegł podczas prezentacji dokumentu kard. Versaldi, by podważyć tę ideologię wystarczą argumenty, które nie odwołują się do wiary. Również i bez niej można w sposób racjonalny wykazać istotną rolę ciała w określeniu tożsamości osoby. Tożsamość człowieka kształtuje się w oparciu o różnorodność płciową, a w rodzinie konfrontacja z matką i z ojcem ułatwia dziecku rozwój własnej tożsamości płciowej. Płeć neutralna czy trzecia płeć jest natomiast czystym wymysłem" - czytamy na stronie VaticanNews.va

d2xds2n

"Urodziłeś się kobietą, to jesteś kobietą. Jeśli mężczyzną - to umrzesz jako mężczyzna" - wyjawia "Super Express" stanowisko papieża Franciszka. Według głowy Stolicy Apostolskiej akceptowanie zmiany płci to zagrożenie dla tradycyjnego modelu rodziny.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xds2n

Podziel się opinią

Share
d2xds2n
d2xds2n