Trwa ładowanie...
d3yx1vs

Papież Franciszek o zmianie płci. Watykan wydał dokument

Stolica Apostolska zajęła oficjalne stanowisko w sprawie gender. W ogłoszonym przez Watykan dokumencie "Mężczyzną i kobietą stworzył ich" stanowczo sprzeciwia się tej ideologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papież Franciszek
Papież Franciszek (PAP/EPA)
d3yx1vs

Watykan wydał specjalne oświadczenie uderzające głównie w osoby transseksualne. Dokument "Mężczyzną i kobietą stworzył ich" liczy 30 stron i stanowczo sprzeciwia się ideologii gender, w szczególności narzucaniu jej w szkołach i na uczelniach jako jedynego słusznego światopoglądu o rzekomo naukowym charakterze.

Zobacz także: Piękny gest pierwszej damy. Poprosiła papieża o niezwykłe wsparcie

"Na ideologię gender Kościół odpowiada antropologią chrześcijańską. Jednakże, jak zastrzegł podczas prezentacji dokumentu kard. Versaldi, by podważyć tę ideologię wystarczą argumenty, które nie odwołują się do wiary. Również i bez niej można w sposób racjonalny wykazać istotną rolę ciała w określeniu tożsamości osoby. Tożsamość człowieka kształtuje się w oparciu o różnorodność płciową, a w rodzinie konfrontacja z matką i z ojcem ułatwia dziecku rozwój własnej tożsamości płciowej. Płeć neutralna czy trzecia płeć jest natomiast czystym wymysłem" - czytamy na stronie VaticanNews.va

d3yx1vs

Zobacz także: Morawiecki z rodziną u papieża. Żona i starsza córka w czarnych mantylkach

"Urodziłeś się kobietą, to jesteś kobietą. Jeśli mężczyzną - to umrzesz jako mężczyzna" - wyjawia "Super Express" stanowisko papieża Franciszka. Według głowy Stolicy Apostolskiej akceptowanie zmiany płci to zagrożenie dla tradycyjnego modelu rodziny.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yx1vs

Podziel się opinią

Share

d3yx1vs

d3yx1vs