UrodaPaznokcie hybrydowe - jak je zrobić i czy to bezpieczne?

Paznokcie hybrydowe - jak je zrobić i czy to bezpieczne?

Paznokcie hybrydowe - jak je zrobić i czy to bezpieczne?
Źródło zdjęć: © 123RF
26.06.2018 19:40, aktualizacja: 04.07.2018 15:11

Obecnie manicure hybrydowy uchodzi za jedną z najpopularniejszych form ozdabiania swoich paznokci. Jednakże coraz więcej kobiet zastanawia się nad tym, czy hybrydy na paznokciach są bezpieczne dla naszego zdrowia. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Czym jest manicure hybrydowy?

Obecnie manicure hybrydowy jest jedną z najpopularniejszych form zdobienia paznokci. Wykonuje się go za pomocą lakieru hybrydowego — polimerowej odmiany lakieru do paznokci, który odznacza się dużą trwałością i intensywnością barwy. Tego typu lakier utwardza się pod lampą UV lub UV LED, a długość tego procesu, uzależniona jest od mocy lampy.

Oprócz tego ważnym elementem manicure hybrydowego jest nałożenie bazy i topu — specjalnego preparatu, przedłużającego trwałość stylizacji. Poprawnie wykonany manicure hybrydowy powinien trzymać się na płytce do trzech tygodni.

Lampy do utwardzania lakieru — czy są szkodliwe?

Niezbędnym elementem manicure hybrydowego jest utwardzenie specjalnego lakieru hybrydowego za pomocą lampy UV lub UV LED. Podstawowa różnica pomiędzy nimi jest taka, że pierwsza z nich wydziela światło ultrafioletowe, które jest niewidoczne dla naszego wzroku, a druga — światło diodowe, które jest widoczne dla naszego wzroku. Różnica pomiędzy nimi jest także taka, że lampa UV LED jest znacznie mniej szkodliwa od lampy UV, ale przy tym jest od niej dużo droższa, dlatego też w salonach kosmetycznych znacznie częściej możemy natknąć się na te drugie lampy. Zaletą lamp diodowych do paznokci hybrydowych jest również to, że nie wymagają one zmiany żarówek, przez co są nie tylko bezpieczne dla naszego zdrowia, ale także znacznie ekonomiczniejsze.

Lampy wykorzystywane do manicure hybrydowego nie są szkodliwe dla naszego zdrowia, ponieważ — jak dowiedli amerykańscy naukowcy — niemożliwe jest przekroczenie dopuszczalnej dawki promieniowania UV, wykonując manicure hybrydowy. Jeśli ten argument nie jest wystarczająco przekonujący, można korzystać z lamp diodowych, które nie emitują szkodliwego promieniowania.

Ściąganie hybrydy — czy niszczy paznokcie?

Szkodliwość manicure hybrydowego poruszana jest nie tylko w kontekście promieniowania ultrafioletowego, ale także w kontekście ściągania utwardzonego lakieru do paznokci. Najgorszym sposobem, który negatywnie wpływa na kondycję płytki paznokcia, jest ściąganie hybrydy na siłę w warunkach domowych. Co prawda, można ściągnąć hybrydę samodzielnie w domu, jednakże trzeba to zrobić umiejętnie i przy użyciu odpowiednich produktów. W salonach kosmetycznych lakier hybrydowy ściągany jest specjalną frezarką do paznokci lub płynem zawierającym aceton.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także