ModaPeeling kawitacyjny w domu - czy warto inwestować w specjalistyczne urządzenie?

Peeling kawitacyjny w domu - czy warto inwestować w specjalistyczne urządzenie?

Peeling kawitacyjny to jeden z tych profesjonalnych zabiegów, które możesz wykonać w domu. Potrzebujesz do tego specjalnego urządzenia, które obecnie jest powszechnie dostępne w sklepach RTV. Czy warto w nie inwestować? Na czym w ogóle polega kawitacja i komu jest polecana?

Peeling kawitacyjny możesz wykonać w domu
Peeling kawitacyjny możesz wykonać w domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

02.03.2022 | aktual.: 03.03.2022 08:56

Peeling kawitacyjny w odróżnieniu od tradycyjnego peelingu mechanicznego jest polecany także osobom z cerą wrażliwą i naczynkową. Dlaczego? Otóż w tym zabiegu martwy naskórek usuwany jest nie w wyniku mechanicznego tarcia, a dzięki działaniu ultradźwięków emitowanych przez specjalne urządzenie. W trakcie peelingu powstają mikroskopijne pęcherzyki, które powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Jest to całkowicie bezbolesny i prosty zabieg, który (o ile posiadasz urządzenie do kawitacji) możesz wykonać w zaciszu swojej łazienki.

Peeling kawitacyjny – dlaczego warto?

Co daje nam peeling kawitacyjny? Przede wszystkim dogłębnie oczyszcza skórę, przygotowując ją tym samym na kolejne kroki pielęgnacyjne. Ale to nie wszystko. Ten zabieg pobudza także odbudowę komórek, stymuluje produkcję kolagenu oraz reguluje gospodarkę wodną. Dotlenia skórę, usprawnia przepływ krwi oraz limfy. Co ważne, jest polecany kobietom z każdym typem skóry: tłustej, trądzikowej, a także, jak wspominaliśmy wyżej, wrażliwej i naczynkowej. Już po pierwszym zabiegu cera jest gładsza i rozjaśniona, a najlepsze efekty widać przy regularnym stosowaniu średnio raz w tygodniu przez pięć tygodni, a później raz w miesiącu.

Mimo iż kawitacja skierowana jest do potrzeb każdego typu skóry, istnieje lista przeciwwskazań do jej stosowania. Znajdują się na niej: ciąża, nowotwory, rozrusznik serca lub aparat na zęby (oraz inne metalowe ciała obce), niewydolność krążenia, stany gorączkowe, osteoporoza, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenia czucia oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu krok po kroku

Zacznij od dokładnego demakijażu. Przetrzyj skórę wacikiem nasączonym przegotowaną wodą, wodą różaną, albo bezalkoholowym tonikiem. Po zwilżonej twarzy przesuwaj szpatułkę urządzenia. Wykonuj ruch wzdłuż twarzy, urządzenie trzymaj pod kątem 45 st. Ruchy powinny być płynne. Nie zatrzymuj urządzenia na dłużej w jednym miejscu i unikaj okolic oczu i ust. Skóra podczas kawitacji musi być stale wilgotna, dlatego co chwilę trzeba ją przecierać mokrym wacikiem. Właśnie na kropelkach wody opiera się bowiem działanie kawitacji - wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości rozpylają wodę, całkowicie zmiękczając martwy naskórek. Suchym wacikiem zbieraj zanieczyszczenia, które będą gromadzić się na szpatułce podczas zabiegu. Peeling kawitacyjny nie powinien trwać dłużej niż 15 minut.

Po zakończonym zabiegu przetrzyj twarz wodą lub tonikiem, a następnie nałóż serum albo ampułkę witaminową na skórę.

Urządzenia do peelingu kawitacyjnego w domu

Regularna cena najdroższego urządzenia do peeliengu kawitacyjnego, jakie znaleźliśmy, wynosi 600 zł. To BEAUTIFLY B-Scrub PRO Slim. Urządzenie posiada funkcję jonoforezy, czyli wtłacza w głąb skóry składniki aktywne zawarte w produktach, których używamy podczas zabiegu. Urządzenie BEAUTIFLY posiada także funkcję timera, dzięki której samo odmierzy odpowiednią długość zabiegu.

Niezbędne funkcje urządzenia do peeliengu kawitacyjnego posiada także podstawowy model BEAUTIFLY B-Scrub. Kosztuje 260 zł. Jak każde urządzenie do kawitacji wykorzystuje technologię ultradźwięków, dzięki której możliwe jest złuszczanie naskórka. B-Scrub ma także funkcję sonoforezy, która ułatwia wnikanie substancji odżywczych zawartych w kosmetykach stosowanych po peelingu do komórek skóry.

Garett Beauty Sonic Scrub to podobna półka cenowa jak BEAUTIFLY B-Scrub. Może pracować w jednym z czterech różnych trybów, odpowiadających na potrzeby każdej skóry. Urządzenie oferuje przeprowadzenie samej kawitacji głęboko oczyszczającej, kawitację z EMS w celu uzyskania działania liftingującego lub jeden z trybów kawitacyjnych z jonoforezą (dodatnią lub ujemną). Można przełączać się między trybami za pomocą jednego przycisku.

Wybrane dla Ciebie