Trwa ładowanie...
02-01-2017 10:31

Petru i Schmidt. To zdjęcie wywołuje burzę w sieci

Zdjęcie Ryszarda Petru i posłanki Nowoczesnej Joanny Schmidt właśnie wywołało burzę na Twitterze. Jeden z użytkowników twierdzi, że 31 grudnia widział polityków razem w samolocie odlatującym na Maderę, a nawet udało mu się zrobić parze zdjęcie, które od razu zamieścił. Fotografia natychmiast wywołała lawinę komentarzy.

Petru i Schmidt. To zdjęcie wywołuje burzę w sieciŹródło: Twitter
d2zropq
d2zropq

„Czy Ryszard Petru zamierza walczyć na Maderze o wolność mediów?”, „Rotacyjna okupacja: Sejm-Madera-Sejm”, „Nie śpię, bo czekam, czy Ryszard Petru i Joanna Schmidt nie okupują sejmu w Portugalii” - to tylko niektóre z komentarzy zamieszczanych przez internautów.

Jeśli informacje o wspólnym wypadzie lidera Nowoczesnej i jego koleżanki z partii na Maderę są prawdą, to wybrany przez nich moment faktycznie nie należy do najszczęśliwszych. Członkowie opozycji ustalili bowiem, że okupacja sali plenarnej Sejmu ma potrwać co najmniej do 11 stycznia. Oboje jeszcze kilka dni temu wrzucali na Twittera swoje zdjęcia z sali. 27 grudnia posłanka Paulina Hennig-Kloska napisała pod jedną z fotografii: "Minęła 12 doba na sali plenarmej. Skoro #ToByłPucz dlaczego PAD dobrze bawi się na nartach?". Dziś internauci nie pozostawiają suchej nitki na Petru i Schmidt, oskarżając ich o porzucenie strajkujących kolegów i wyrwanie się na urlop.

Twitter/10murzynkow
Źródło: Twitter/10murzynkow

Ryszard Petru spędził święta z rodziną. 28 grudnia Fakt.pl opublikował zdjęcia posła udającego się z żoną na południe Polski. Już wtedy wróżono, że jego urlop będzie krótki, bo na początku stycznia Sejm wraca do pracy.

d2zropq

Joanna Schmidt związana jest z Nowoczesną od początku istnienia partii, obecnie jest jej wiceszefową i prawą ręką jej lidera. Odpowiada za kwestie biznesowe, gospodarcze i legislacyjne.

Od rana próbujemy ustalić, po co politycy polecieli do Portugalii. Biuro poselskie Joanny Schmidt podaje tylko, że posłanka odwołała dzisiejszy dyżur. Pod numerem telefonu Ryszarda Petru przez cały poranek zgłaszała się portugalska poczta głosowa. Dopiero po południu do jednego z dziennikarzy rmf24.pl wysłał informację, że wraca do Polski we wtorek 3 stycznia. "Były ustalone dyżury. Ja byłem w Wigilię" - pisze lider Nowoczesnej.

Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter

Partyjni koledzy i koleżanki nie widzą nic dziwnego w wyjeździe polityków. Katarzyna Lubnauer przekonuje, że protest ma charakter rotacyjny:

d2zropq

- Dyżurują różne osoby, w związku z tym każdy z nas ma pewną przerwę, którą może wykorzystać jak chce - mówi posłanka. - Ryszard Petru jest poza granicami państwa, był to krótki wyjazd. Od początku było zaplanowane, że będzie z nami dzisiaj. Liczę, że wieczorem dołączy do nas na sali sejmowej - dodała Lubnauer. Zapytana o powody wyjazdu Petru do Portugalii, odpowiedziała, że są to "sprawy wewnętrzne partii".

d2zropq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zropq