Trwa ładowanie...

Piękne fale domowym sposobem. Lokówki idealne na prezent

Lokówka to bardzo popularne urządzenie, które pozwala wykonać różnego rodzaju fryzury, zarówno na wielkie wyjścia, jak i na co dzień. Poniżej prezentujemy modele, które będą świetnym prezentem dla bliskiej długowłosej.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dzięki lokówce można uzyskać loki o różnej objętości
Dzięki lokówce można uzyskać loki o różnej objętościŹródło: iStock.com, Fot: FabrikaCr
d2j1ihd

Rodzaje lokówek

Tradycyjna lokówka, z wałkiem o średnicy od ok. 15 do ok. 25 mm, to nie jedyny wariant dostępny na rynku. W ofercie znajdują się grube lokówki, o średnicy 32-38 mm, które pozwalają kręcić fale o dużej objętości, a także nieco cieńsze lokówki stożkowe, których wałek zwęża się u nasady. Świetnym, ale droższym wyborem mogą być lokówki automatyczne, które same nakręcają kosmyki na wałek ukryty w obudowie, co zabezpiecza przed przypadkowym poparzeniem. Precyzyjne, mocno skręcone loki zapewni zaś lokówka spiralna.

d2j1ihd

Fanki nieco bardziej oryginalnych rozwiązań mogą wypróbować lokówkę z wałkiem w trójkątnej albo płaskiej formie. Obie tworzą nieco niesforne, kanciaste loki. Uniwersalnym wyborem będą lokówki z wymiennymi końcówkami, które pozwalają zmieniać fryzurę niemal codziennie.

Przydatnym urządzeniem jest również suszarko-lokówka, która wyglądem przypomina okrągłą szczotkę osadzoną na grubym trzonku. Suszarko-lokówka, jak sama nazwa wskazuje, jednocześnie suszy i kręci kosmyki, jednak nie zapewnia tak sprężystych loków jak tradycyjna lokówka. Jest to rozwiązanie raczej przeznaczone dla pań ceniących czas i wygodę użytkowania, które nie potrzebują misternie ułożonej fryzury.

Ważne parametry lokówek

Wybierając lokówkę dla siebie lub na prezent, powinnyśmy zwrócić uwagę na to, do jak wysokiej temperatury jest w stanie nagrzać się wałek. Im jest to wyższa wartość, tym sprzęt lepiej radzi sobie z grubszymi, mocniejszymi włosami. Słabsze kosmyki, potraktowane bardzo gorącym wałkiem, mogą się szybko zniszczyć. Optymalny zakres temperatury dla grubych, mocnych włosów wynosi 170-200ºC, dla cienkich zaś wynosi 120-150ºC. Zadbajmy o to, by wybrany model miał możliwość regulacji temperatury.

Ważne jest też tworzywo wałka. Świetnie sprawdzają się modele ceramiczne oraz z domieszką tytanu, które nagrzewają się równomiernie i są bardziej trwałe. Tańszym rozwiązaniem są lokówki z metalową powłoką, które jednak mają tendencję do punktowego nagrzewania się. Warto także zwracać uwagę na lokówki z powłoką turmalinową, która zapobiega puszeniu się włosów, co pozwala na łatwiejsze ułożenie fryzury. Podobne właściwości mają także lokówki z jonizacją.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2j1ihd

Podziel się opinią

Share
d2j1ihd
d2j1ihd