Trwa ładowanie...

Pielęgnacja skóry zimą. Jak skutecznie nawilżyć twarz?

Pielęgnacja skóry twarzy zimą jest niezwykle ważna. Każda skóra potrzebuje w tym okresie wyjątkowej opieki, ponieważ lubi się często przesuszać i łuszczyć. Jakich produktów nie może zabraknąć w Twojej pielęgnacyjnej rutynie, aby temu zapobiec?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

 Źródło: Unsplash, fot: Kevin Laminto
d1h6har
d1h6har

W jaki sposób dbać zimą o skórę twarzy?

Skóra zimą jest bardziej podatna na temperaturę. Suche powietrze w domu i mroźne na dworze nie wpływa na nią korzystnie. Dlatego o tej porze roku powinno zwracać się większą uwagę na skórę twarzy i reagować jak najszybciej w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów. Nie zapominajmy, że skóra potrzebuje nawodnienia, aby chronić się przed szkodliwym wpływem zmiany temperatury. Jak nawadniać skórę? Stosując dobrego serum lub kremu do twarzy, w którym nie zabraknie kwasu hialuronowego, witaminy E oraz olejków. Kwas hialuronowy i witamina E to składniki, które zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Te składniki wspomogą również proces gojenia się ran, oparzeń i skutecznie ukoją Twoją skórę.

Serum do twarzy – pielęgnacyjny must have

Serum do twarzy jest często skuteczniejsze od kremu, ponieważ zawiera składniki aktywne o wyższym stężeniu. Zimą najlepiej sprawdzi się oleiste serum, w którym znajdą się odżywcze olejki i witamina C – jest to silny antyoksydant, odpowiadający m.in. za redukcję przebarwień, wzmocnienie ściany naczyń krwionośnych i wyrównanie kolorytu skóry. Serum może też obciążyć skórę twarzy, dlatego przed zakupem konkretnego produktu nie zapomnij przeczytać jego skład!

Jak leczyć podrażnioną skórę?

Swędzenie lub pieczenie skóry może być oznaką nadmiernego przesuszenia! W takiej sytuacji nieocenione okażą się produkty na noc, które zawierają kwas hialuronowy, kolagen lub olejki. W przypadku cer mieszanych i tłustych najlepszym rozwiązaniem będą jednak kosmetyki o lekkiej konsystencji. Większość produktów na noc można stosować też w dzień oraz na pozostałe partie ciała. Zwróć szczególną uwagę na szyję, która również staje się wrażliwsza w sezonie zimowym.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1h6har
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h6har