GwiazdyPierścionek zaręczynowy dla mężczyzny? Ed Sheeran świeci przykładem

Pierścionek zaręczynowy dla mężczyzny? Ed Sheeran świeci przykładem

Pierścionek zaręczynowy dla mężczyzny? Ed Sheeran świeci przykładem
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Monika Katarzyna Krupska
07.03.2018 16:17, aktualizacja: 08.03.2018 10:20

Może być srebrny, ze złota, z brylantem albo i z cyrkonią. Pierścionek zaręczynowy to piękny symbol miłości. Jak się okazuje nie tylko kobiety decydują się na jego noszenie.

Oświadczyny to ważny dzień dla wielu kobiet. Panie będące w związku nie mogą się ich doczekać. A panowie tak bardzo stresują się przykucnięciem na kolanko, że często odkładają je w czasie. Wiele par rozstaje się, gdy wybranek po kilku latach nie chce przenieść związku na kolejny poziom. Ale gdy już pojawi się deklaracja (i ten pierścionek), to spokój jest przynajmniej do wesela. Pierścionek – czyli symbol miłości zazwyczaj przyjmują panie. W Polsce nosi się go na serdecznym palcu, prawej dłoni. Za granicą na lewej. Gdy taka błyskotka znajdzie się na palcu u mężczyzny, świadczy to o jego zajętości. Ale Ed Sheeran nie przejmuje się żadnymi tradycjami i ustaleniami i też chce, aby jego dłonie zdobyła biżuteria.

- Nigdy nie wiedziałem, dlaczego mężczyźni nie noszą pierścionków zaręczynowych – powiedział Ed w brytyjskim talk-show "Lorainne". I dodał, że pierścionek, który nosi na palcu, zrobiła dla niego jego narzeczona – Cherry Seaborn. – Naprawdę to lubię – wyznał piosenkarz i uspokoił swoich fanów, że jego stan cywilny, to wciąż zaręczony. Zdaniem muzyka z noszenia pierścionka zaręczynowego są same korzyści. Bo nikt nie zna jego statusu i gdy piosenkarz w końcu stanie przed ołtarzem, to prasa nie dowie się o ślubie.

Powodów, dla których mężczyźni decydują się na noszenie pierścionka, jest jednak więcej. Zdaniem Jane Greer, terapeutki od związków i autorki książki "Co ze mną?", chodzi o "wyrównanie pola gry". Również coraz więcej kobiet się oświadcza, stąd u panów błyskotki. – Kobiety nie muszą już czekać, aż mężczyzna w końcu się oświadczy. One nie chcą "tkwić w otchłani", nie wiedząc kiedy to się stanie. Podejmują inicjatywę, kontrolują swoje życie – mówi Greer w "Yahoo Lifestyle". I dodaje, że w obecnych czasach kobiety głośniej i konkretniej mówią o swoich potrzebach i pragnieniach.

- Wspólne noszenie pierścionków zaręczynowych jest popularne wśród par, które szukają większej równości między nimi – ocenia Jane. – Osoby te nie są przywiązane do tradycji, tylko dostosowują normy do swoich potrzeb. Pary nie chcą czuć się ograniczone żadnymi standardowymi protokołami – dodaje terapeutka.

Zaręczynowe pierścienie dla mężczyzn nie są jednak nową koncepcją. W 1926 roku wielu jubilerów próbowało spopularyzować noszenie błyskotek. Wiele kampanii nie było jednak w stanie pokonać tradycji i zakończyło się fiaskiem. Zdaniem Amy Elliot, autorki bloga "wszystkie błyskotki" dzięki Sheeranowi pierścionki zaręczynowe dla mężczyzn mogą stać się bardziej popularne. – Zaangażowanie gwiazd ma wpływ na popyt. A jubilerzy od dziesięcioletni produkują męskie pierścionki z kamieniami czy diamentami, zacierając granicę pomiędzy tradycją weselną, a np. modnym dodatkiem do ubioru – ocenia Elliot.