GwiazdyPierwsza kobieta w kultowej roli. Zagra słynnego Doktora Who

Pierwsza kobieta w kultowej roli. Zagra słynnego Doktora Who

Pierwsza kobieta w kultowej roli. Zagra słynnego Doktora Who
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Błaszkiewicz
17.07.2017 16:15

Nazywa się Jodie Witthaker i na pewno przejdzie do historii telewizji. Po miesiącach spekulacji, to właśnie jej powierzono rolę Władcy Czasu, który zwiedza wszechświat i raz na jakiś czas całkowicie zmienia wygląd. Jak dotąd zawsze był mężczyzną, teraz będzie kobietą.

Jodie Whittaker jest aktorką brytyjskiego pochodzenia, która grała w takich serialach jak "The Smoke", "The Assets" czy "Black Mirror", choć sławę zyskała przede wszystkim dzięki udziałowi w "Broadchurch". Ową produkcję tworzył showrunner "Doktora Who" i teraz z radością ogłasza, że zostanie nim nie kto inny jak Jodie, rolę przyjmuje jako 13 osoba, zastępując Petera Capaldi.

- Trochę to trwało, przeprowadzaliśmy wiele rozmów i castingów, by przyjąć Jodie z otwartymi ramionami - powiedział twórca serialu, produkowanego przez BBC od 1963 r. - Zawsze wiedziałem, że 13 Doktor zostanie kobietą i jestem szczęśliwy, że to teraz się ziści. Występ Jodie sprawił, że spadliśmy z krzeseł - dodaje. Internet zalewają komentarze, a pierwszy odcinek z nowym Who, a raczej nową, pojawi się już niedługo na antenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także