Blisko ludziPierwszy piłkarz na okładce brytyjskiego "Vogue". To wydanie ma symboliczne znaczenie

Pierwszy piłkarz na okładce brytyjskiego "Vogue". To wydanie ma symboliczne znaczenie

Historyczna okładka brytyjskiego Vogue
Historyczna okładka brytyjskiego Vogue
Źródło zdjęć: © Instagram

05.08.2020 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ta okładka brytyjskiego "Vogue" przejdzie do historii. Magazyn po raz pierwszy do współpracy zaprosił piłkarza oraz czarnoskórego fotografa. Wydawcy chcieli pokazać solidarność z ruchem Black Lives Matter oraz innymi dyskryminowanymi osobami.

Po zamieszkach w Stanach Zjednoczonych, które rozpoczęły się po śmierci George'a Floyda, coraz głośniej mówi się o dyskryminacji. Nie tylko ze względu na kolor skóry, ale również płeć, orientację seksualną czy choroby. Twórcy brytyjskiego "Vogue" chcieli oddać głos osobom, które nie boją się głośno mówić o swoich wartościach i stawać w obronie słabszych.

Historyczna okładka brytyjskiego "Vogue"

I tak na okładce sierpniowego wydania możemy podziwiać Marcusa Rashforda, pierwszego w historii piłkarza, który miał okazję współpracować z tytułem. Zawodnik Manchester United walczył o wsparcie dla dzieci i możliwość otrzymywania darmowych posiłków w szkołach. Obok niego na okładce znalazła się aktywistka Adwoa Aboah. Modelka działa na rzecz promocji zdrowia psychicznego.

Zdjęcia do tego wyjątkowego wydania wykonał Misan Harriman. Fotograf był pierwszym czarnoskórym mężczyzną, który miał przyjemność współpracować z magazynem. Na swoim profilu na Instagramie pod zdjęciem z sesji napisał, że dużym zaszczytem było dla niego tworzyć tak wspaniały projekt, który nie wykluczał nikogo.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także