Pies śpi w tej pozycji? Nie robi tego bez powodu

Pies śpi w tej pozycji? Nie robi tego bez powodu

Twój pies śpi często zwinięty w kłębek? Musisz wiedzieć, że nie dzieje się tak bez powodu
Twój pies śpi często zwinięty w kłębek? Musisz wiedzieć, że nie dzieje się tak bez powodu
Źródło zdjęć: © Getty Images | Halfpoint Images
14.08.2023 15:39, aktualizacja: 19.01.2024 16:11

Twój pies śpi często zwinięty w kłębek? Musisz wiedzieć, że nie dzieje się tak bez powodu. Psy wybierają tę pozycję, kiedy chcą przekazać właścicielowi, jak aktualnie się czują. Ujawniają też dzięki niej szczegóły dotyczące charakteru.

Choć wielu właścicielom wydaje się, że znają swojego pupila lepiej niż własną kieszeń, mało kto zdaje sobie sprawę, co psy chcą przekazać pewne rzeczy poprzez pozycje, jakie przybierają we śnie. Wśród nich znajduje się pozycja "zwiniętego w kłębek", dzięki której zwierzę zdradza wiele na temat swojego aktualnego samopoczucia, a także charakteru.

Co oznacza, gdy pies śpi zwinięty w kłębek?

Twój pies śpi często zwinięty w kłębek? Musisz wiedzieć, że nie robi tego bez powodu. Psy, śpiące w ten sposób, nawiązują tą pozycją do swoich dzikich krewnych - wilków. Przybierając pozycję "zwiniętego w kłębek" chronią się przed niebezpieczeństwem - w szczególności szyję oraz brzuch. Choć wydaje się, że faktycznie śpią, pozostają czujne. Dzięki tej pozycji dbają również o utrzymanie komfortowej temperatury ciała.

W kłębek zwijają się często także psy bezdomne. Nie dziw się, kiedy przez długi czas właśnie w tej pozycji będzie spał pies, którego zaadoptujesz ze schroniska. Kłębek to najczęściej wybierana pozycja przez psy, które są nieśmiałe, płochliwe czy bojaźliwe. Wymagają one z pewnością większej cierpliwości i miłości. Z czasem nabiorą zaufania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bądź czujny, gdy pies śpi w tej pozycji

To, w jakiej pozycji śpi twój pies, powinno zwracać twoją szczególną uwagę. Pozycji jest bowiem wiele, a niektóre z nich podpowiadają, że zwierzę nie czuje się komfortowo bądź coś mu dolega. Jedną z takich pozycji, oprócz pozycji "zwiniętego w kłębek", jest także spanie na brzuchu. Mimo tego, że wydaje się zupełnie naturalne, nie do końca takie jest.

Dlaczego? Spanie na brzuchu nie jest wcale dla psa wygodne. Oprócz tego, że wymaga nieustannego napięcia mięśni, oznacza także, że pies pozostaje cały czas w gotowości. To pozycja, w której częściej robi sobie drzemki, a nie przyjmuje podczas nocnego snu.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także