Po 30 latach odeszła od partnera. Zmarł krótko po rozstaniu

Małgorzata Walewska skończyła 58 lat
Małgorzata Walewska skończyła 58 lat
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

05.07.2023 10:35, aktual.: 05.07.2023 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Małgorzata Walewska to polska mezzosopranistka, która jest znana na całym świecie. Artystka bardzo długo pozostawała w związku ze swoją nastoletnią miłością. Dopiero po 30 latach zdała sobie sprawę, że tkwi w relacji, którą idealizuje.

Małgorzata Walewska 5 lipca 2023 roku obchodzi 58. urodziny. Śpiewaczka operowa ma za sobą wieloletni związek. Partnera poznała, gdy miała zaledwie 17 lat. "To była miłość od pierwszego wejrzenia" - wspomniała artystka w jednym z wywiadów. Mimo młodego wieku, Walewska już wtedy myślała o zakładaniu rodziny, co nieco przerażało Piotra Kokosińskiego.

Wierzyła, że to "ten jedyny". Nigdy nie zdecydowała się na ślub

Dość szybko okazało się, że to, co połączyło Małgorzatę Walewską i o rok młodszego Piotra Kokosińskiego nie jest jedynie młodzieńczym zauroczeniem. Lata mijały, a zakochani wciąż byli razem. Wkrótce na świecie pojawiła się ich córka. W planach mieli ślub. Na drodze do zrealizowania tego marzenia stały jednak ważne zawodowe kontrakty wokalistki i związana z tym jej częsta nieobecność w domu. Mimo braku sformalizowania związku, przez długi czas Walewska i Kokosiński żyli w zgodzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W pewnym momencie coś zaczęło się psuć. Kariera śpiewaczki nabierała tempa. Pojawiło się wiele propozycji z zagranicy. A te zaowocowały zazdrością ze strony partnera wokalistki. Dochodziło do wielu nieporozumień.

Małgorzata Walewska i Piotr Kokosiński, rok 2013
Małgorzata Walewska i Piotr Kokosiński, rok 2013© AKPA | AKPA

Mimo że Walewska próbowała ratować to, co łączyło ją z Kokosińskim, w pewnym momencie zdała sobie sprawę, że nie pozostaje nic innego, niż rozstanie. Na tę decyzję wpłynęła sytuacja związana z chorobą artystki.

"Podjęłam decyzję, że po 30 latach"

W 2010 roku Małgorzata Walewska wylądowała w szpitalu i przeszła operację serca. Później okazało się, że zabieg został wykonany niepotrzebnie. Arytmię serca wokalistki wywołała bowiem borelioza.

W trakcie pobytu w szpitalu śpiewaczka operowa dużo myślała o tym, jak przez ostatnie lata wyglądało jej życie, o czym opowiadała w książce "Moja twarz brzmi znajomo. Małgorzata Walewska, pierwsza dama polskiej opery". Walewska zdała sobie sprawę, że relację z Kokosińskim mocno idealizowała. Mimo podjętych prób ratowania miłości poczuła, że rozstanie jest konieczne. Potwierdzenie ostatecznego rozpadu związku śpiewaczki pojawiło się na początku 2014 roku.

Małgorzata Walewska mocno przeżyła rozstanie. Informacja o śmierci byłego ukochanego również była ciosem w serce. Piotr Kokosiński zmarł nagle w styczniu 2016 roku.

Dziś śpiewaczka operowa jest już babcią. Alicja Kokosińska w 2021 roku powitała na świecie córeczkę. Walewska od 2014 roku zasiadała w jury "Twoja twarz brzmi znajomo". Choć jest aktywna w mediach społecznościowych, strzeże swojej prywatności.

Małgorzata Walewska z córką w 2013 roku
Małgorzata Walewska z córką w 2013 roku© AKPA | AKPA

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także