Hit emerytów. Czekają na nich duże ulgi
Paweł Żebrowski, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że elektroniczna wersja legitymacji emeryta i rencisty została pobrana już ponad 770 tys. razy. Aplikacja upoważnia do korzystania z wielu ulg i zniżek, bez konieczności noszenia ze sobą dokumentu.
Osoby po ukończeniu 60 lub 65 roku życia mogą korzystać z licznych zniżek, m.in. w komunikacji miejskiej, PKP, liniach lotniczych, siłowniach, na basenach czy w aptekach. Skorzystanie ze zniżki jest możliwe przy okazaniu legitymacji emeryta bądź rencisty.
Nie każdy pamięta, aby mieć ją przy sobie. Dlatego powstała mLegitymacja dedykowana emerytom i rencistom. Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, ze obecnie korzysta z niej już 770 tys. emerytów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Renciści poniżej kwoty 660 zł stracą na Polskim Ładzie? Wiceminister odpowiada
Elektroniczna wersja legitymacji emeryta. Korzysta z niej 770 tys. Osób
Zgodnie z ustawą z 2017 roku, osoby, które przepracowały co najmniej 20 lat i ukończyły 60 (kobiety) bądź 65 (mężczyźni) lat, mogą przejść na emeryturę. Status emeryta uprawnia do korzystania z wielu zniżek. Aby móc z nich skorzystać, trzeba być posiadaczem legitymacji emeryta bądź rencisty.
Legitymację można wyrobić w lokalnym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub przez aplikację mObywatel. W tym drugim przypadku wszystko można załatwić za pośrednictwem internetu.
Elektroniczna wersja legitymacji cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie korzysta z niej 770 tys. emerytów i rencistów.
- Elektroniczna legitymacja emeryta i rencisty to znakomite rozwiązanie dla świadczeniobiorców ze smartfonem. Jest to duże ułatwienia w codziennym życiu. Senior nie musi mieć przy sobie plastikowej karty, by potwierdzić swój status emeryta lub rencisty. Okazując mLegitymację na ekranie smartfonu, potwierdza, że jest uprawniony do świadczeń zdrowotnych i przysługujących mu ulg oraz zniżek, np. na bilety komunikacyjne – mówił Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS.
Jak założyć mLegitymację?
Założenie mLegitymacji jest proste i nie wymaga składania wniosków czy wizyty w ZUS-ie. Po uzyskaniu prawa do świadczenia wystarczy zalogować się do aplikacji mObywatel, a następnie wyszukać opcje "dodaj dokument" i kliknąć "legitymacja emeryta i rencisty". Po chwili legitymacja zostanie dołączona do mObywatela. Zarówno elektroniczny jak i plastikowy dokument upoważnia do korzystania ze zniżek w aptekach, komunikacji miejskiej, PKP, obiektach rekreacyjnych czy ośrodkach kultury.
Czytaj także: Pracowała 37 lat. Przyznała, jaką dziś dostaje emeryturę
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.