Pracowała 37 lat. Przyznała, jaką dziś dostaje emeryturę

Seniorka zdradziła wysokość emerytury
Seniorka zdradziła wysokość emerytury
Źródło zdjęć: © Goniec

10.07.2024 14:29, aktual.: 10.07.2024 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niskie emerytury to zmartwienie wielu Polaków. Jedna z seniorek wypowiedziała się ostatnio na temat swojego świadczenia.

Okres wakacyjny to czas, kiedy o wyjeździe myślą także seniorzy. Jedni wolą spędzać czas w ogródkach działkowych lub okolicznych parkach, inni decydują się na wybór sanatorium lub kurortu wypoczynkowego. Niestety ta druga opcja nie jest dostępna dla wszystkich.

Dziennikarz Gońca postanowił zapytać warszawskich seniorów, gdzie spędzają tegoroczne wakacje. Jedna z kobiet zauważyła, że ceny zagranicznych wczasów są cenowo zbliżone do tych w kraju, jednak w tym roku postanowiła wybrać się nad polskie morze. Po chwili przyznała, jak wygląda jej emerytura po 37 latach pracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Powiedziała o swojej emeryturze

Kobieta przyznała, że jak na warszawskie warunki i po 37-letnim stażu pracy dostaje niewysoką emeryturę. Jednak w tym roku wraz z klubem seniora wybiera się na 12-dniowy wyjazd do Władysławowa, który kosztuje ją 1900 zł. Seniorka opowiedziała też, czy uważa, że jej zasiłek emerytalny jest odpowiedni. Zaznaczyła, że gdyby nie wsparcie finansowe dzieci, byłoby o wiele gorzej.

- Mogłaby być lepsza (emerytura - przyp. red.), bo gdybym była sama, to byłoby bardzo trudno opłacić wszystko, mieszkanie, media. Dzieci pewnie nie dałaby mi umrzeć z głodu (…). Poszłam na emeryturę w 2000 roku, kiedy nie było jeszcze takich naliczeń jak później, nie było tej bazy wyjściowej, a więc było naliczone z sufitu. Ja przepracowałam 37 lat i na dzień dzisiejszy mam 2,5 tysiąca zł emerytury - przyznała seniorka w rozmowie z reporterem Goniec.pl.

Rozmówczyni przyznała również, że przez lata starała się oszczędzać, a wydawanie do "zera" nigdy nie wydawało jej się rozsądne.

Jaka jest średnia emerytur w Polsce?

Według danych ZUS, na koniec marca bieżącego roku ubezpieczeniem emerytalno-rentowym objętych było ponad 16 milionów 262 tysiące osób. W pierwszym kwartale tego roku przeciętna emerytura lub renta wynosiła 3516,95 zł, co oznacza wzrost o 16 proc., w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Głównym powodem tego wzrostu była waloryzacja świadczeń o 12,12 proc.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (222)
Zobacz także