UrodaPodkład w sprayu – innowacyjny sposób na lekki i trwały makijaż

Podkład w sprayu – innowacyjny sposób na lekki i trwały makijaż

Podkład w sprayu – innowacyjny sposób na lekki i trwały makijaż
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
05.06.2018 09:59, aktualizacja: 19.10.2018 11:52

Podkład w sprayu to zupełna nowość na rynku. Jest lekki i głęboko nawilża skórę. Spośród konkurencji wyróżnia go także łatwa aplikacja, choć to właśnie prowokuje pytania o ekonomiczność formuły. Podkład w sprayu warto jednak wypróbować na własnej skórze.

Podkład do twarzy w sprayu a inne formy podkładów

Podkład w sprayu to formuła dość innowacyjna, a przez to budząca wiele pytań. W Polsce dostępnych jest już kilka produktów różnych marek, choć łatwiej zamówić je w internecie niż znaleźć na sklepowej półce. Pionierem tego typu fluidów był Dior, a zaraz za nim pojawił się mało popularny dotąd producent podkładów w sprayu, Era.

Podkłady i fluidy w sprayu można teraz kupić także na WP radarOkazji.

Do tej pory znanych było wiele innych formuł. Najpopularniejsze są oczywiście podkłady w płynie, rozprowadzane na twarzy za pomocą gąbki lub pędzla. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność. W zależności od odcienia i właściwości będzie pasować do każdego rodzaju cery, od suchej, przez trądzikową, po tłustą. Inną formułą podkładu alternatywną dla sprayu jest fluid w musie. Ten natomiast jest lekki i łatwo się rozprowadza, ale bardzo często roluje się na suchej skórze.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się także podkłady mineralne, które przybierają postać pudru. Nie zawierają parabenów, konserwantów, ani sztucznych barwników, przez co nie zatykają porów. Są idealne dla cery trądzikowej. Jeszcze przed pojawieniem się podkładu w sprayu furorę robiły podkłady w „poduszce”, czyli fluid zatopiony w gąbeczce. Do jego zalet należy przede wszystkim wysoki stopień zmatowienia, bo po nałożeniu puder w zasadzie nie jest potrzeby.

Wady i zalety podkładu w sprayu

Duża konkurencja na rynku podkładów sprawia, że każda nowa formuła musi czymś się wyróżniać. Podkład w sprayu ma wiele zalet, które sprawiają, że zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.

Przede wszystkim podkład w sprayu jest bardzo lekki. Ma formułę mgiełki, która pokrywa twarz i zapewnia mocne nawilżenie. Poza tym podkłady w sprayu oferowane do tej pory wyróżniają się znacznym kryciem. Połączenie tych dwóch cech, lekkości i dobrego krycia, zdaje się dawać produkt pożądany przez tysiące kobiet na świecie.

Wadą podkładu w sprayu może być sposób jego nakładania. Polecane są bowiem dwie metody. Pierwsza to bezpośrednie spryskanie twarzy w odległości 20 cm. To oznacza, że podkład w sprayu będzie osiadał także na włosach, a co za tym idzie, sporo produktu po prostu się zmarnuje. Druga metoda, bardziej ekonomiczna to nałożenie podkładu na rękę, a następnie rozprowadzenie go pędzlem na twarzy.

Podkład do twarzy w sprayu – dla kogo?

Formuła podkładu w sprayu wymaga od niego płynnej formy. Dlatego podkład jest lekki i głęboko nawilżający. To oznacza, że będzie idealny dla cery suchej i mieszanej. Dobre krycie to cecha podkładu w sprayu, która powinna przekonać osoby o cerze tłustej i trądzikowej. Jak wykazują testy makijażystek i vlogerek, podkład nie uwydatnia również zmarszczek mimicznych, a dzięki temu powinien przypaść do gustu także kobietom o skórze dojrzałej.