Trwa ładowanie...
d4jy5ou

Podkreślona żuchwa. Zabieg kwasem hialuronowym najpopularniejszym sposobem na modelowanie

Korzyści jest naprawdę wiele, a efekt jest bardziej naturalny niż w przypadku chirurgicznych interwencji. Jeśli jesteś ciekawa, co kryje się za zabiegiem modelowania kwasem hialuronowym, przeczytaj poniższe informacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym jest coraz bardziej popularne.
Modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym jest coraz bardziej popularne. (123RF)
d4jy5ou

Kości żuchwy razem z kośćmi policzkowymi oraz podbródkiem tworzą tzw. trójkąt młodości. Oznacza to, że najbardziej pożądanym owalem twarzy jest wąski podbródek, zarysowana żuchwa i wystające policzki.

Modelowanie żuchwy i wzrost popularności zabiegu

Wraz z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, a tkanka kostna zaczyna zanikać. Po pewnym czasie żuchwa przestaje być zarysowana, więc skutecznym rozwiązaniem jest modelowanie jej linii za pomocą kwasu hialuronowego. To nieinwazyjna metoda pozwala na podkreślenie konturów twarzy i wyostrzenie podbródka. Na zabieg modelowania żuchwy decydują się również osoby cierpiące na bruksizm – podczas ciągłego zgrzytania, mięśnie żwacze wciąż się rozbudowują, co sprawia, że szczęka staje się bardziej masywna.

d4jy5ou

Modelowanie żuchwy – jak wygląda zabieg?

Sam zabieg modelowania żuchwy kwasem hialuronowym jest zbliżony do wolumetrii twarzy. W obu przypadkach podaje się w odpowiednie miejsca wypełniacz z kwasu hialuronowego. Kolejnym krokiem jest rozmasowanie preparatu przez lekarza w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony efekt. Od razu po wykonaniu zabiegu, widać diametralną różnicę. Modelowanie żuchwy odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ale na szczęście nie wymagana jest rekonwalescencja. Wymarzony efekt wyraźnej linii żuchwy utrzymuje się nawet do 2 lat, ponieważ kwas hialuronowy będzie stopniowo metabolizowany przez organizm do całkowitego wchłonięcia.

Zobacz także: Mielcarz o medycynie estetycznej: "Nie ma w tym nic złego"

Modelowanie żuchwy – alternatywne zabiegi

Należy pamiętać, że modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym jest najczęściej stosowany jako zabieg dodatkowy. Czasami może się okazać potrzebne również podniesienie skóry za pomocą nici liftingujących, natomiast później przechodzi się do procesu wypełniania. Sam kwas hialuronowy jest bezpieczny, więc można bez obaw decydować się na modelowanie razem z innym zabiegiem medycyny estetycznej. W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach policzków i żuchwy, zaleca się również lipolizę, czyli usuwanie tłuszczu z tych okolic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jy5ou

Podziel się opinią

Share

d4jy5ou

d4jy5ou