Trwa ładowanie...

Podsumowanie akcji testowania plastrów Salvequick

Piękna i słoneczna pogoda, słone morze, piasek. Wakacje, zabawa i beztroska zmniejszają naszą czujność. Łatwo o otarcia, stłuczenia, na stopach pojawiają się odciski, pęcherze i ranki, na przykład od nowych sandałków. Dzieci wracają do domu z kolonii czy pobytu u babci, z zadrapaniami i ranami. Nieoceniona okazuje się apteczka, w której obowiązkowo musi znaleźć się woda utleniona i plastry. Tylko jakie?

Share
Podsumowanie akcji testowania plastrów SalvequickŹródło: Fotolia
d1bp08p
Testerki WP Kobieta przetestowały na własnej skórze działanie plasterków Salvequick – wodoodpornych, z aloesem i na odciski. Sprawdźmy, jakie oceny im wystawiły.

Apteczka na wakacje i nie tylko

Źle dobrane obuwie (za ciasne lub wręcz przeciwnie – za duże), upodobanie do noszenia szpilek, nieodpowiednie nawyki pielęgnacyjne. Te czynniki mogą wpłynąć na stan stóp, co przekłada się na nasze samopoczucie. Odciski, rany czy pęcherze powodują ból stopy i duży dyskomfort w codziennych sytuacjach, nie wspominając o uprawianiu sportu.

Te dolegliwości można złagodzić, wybierając dobre plastry. Wówczas można przemierzać kilometry bez nieznośnego bólu. Sprawdzają się również w przypadku innych ran, na przykład zacięcia się nożem w kuchni, itp. Są wodoodporne, ściśle przylegają. Możemy spać bezpiecznie, wiedząc, że do rany nie przedostaną się żadne bakterie.

d1bp08p

W ramach "sprawdzianu" nasze ochotniczki miały za zadanie ocenić kilka popularnych produktów firmy Salvequick.

Salvequick Aqua Block

Na pierwszy ogień poszły plastry Aqua Block, które przyspieszają gojenie, a przy okazji zmniejszają ryzyko powstania nieestetycznych blizn. Są wodoszczelne, a przy tym elastyczne i przewiewne. Szczególnie przydadzą się osobom aktywnym, ale oczywiście nie tylko. Nasze użytkowniczki miały zwrócić uwagę m.in. na to, czy na pewno nie przepuszczają wilgoci, dobrze przylegają. Pytaliśmy je też o to, czy rana szybko się goi.

Ponad 90 proc. ankietowanych zwróciło uwagę na wielki walor produktu, czyli jego wodoodporność. "Słona woda nie odklejała ich, idealnie przylegały, dzięki czemu otarcia i urazy pozostały czyste i bez piasku z morza", "Moje dzieci były bardzo zadowolone, gdy po wejściu do wody miały nadal zabezpieczenie", "Bardzo dobry produkt dla aktywnych" – to tylko niektóre z opinii.

Również test dotyczący zabezpieczenia rany i wygody użycia plastry przeszły znakomicie. W swoich opiniach, testerki najczęściej zwracały uwagę na "idealne przyleganie do rany i brak alergii i uczuleń", a także na trwałość.

d1bp08p

Plastry dostały też duży plus za szybkość gojenia ran. "Zdecydowanie przyspiesza proces gojenia ranek", "Minimalizuje ryzyko przedostania się jakichkolwiek bakterii" – takie opinie się powtarzają.

Salvequick Aloe Vera

Użytkowniczki miały też okazję przetestować plastry Salvequick Aloe Vera. To również wodoodporny, hipoalergiczny produkt z opatrunkiem zawierającym wyciąg z aloesu, przeznaczony do skóry bardzo wrażliwej. Przeważająca część testerek podkreślała ulgę w bólu, którą odczuły po użyciu tych plastrów, a także zmniejszenie ucisku i wpływ na szybkość gojenia ran.

"Uprawiam nordic walking, chodzę od sześciu do 20 km dziennie i niejednokrotnie miałam pięty otarte do krwi. Takie urazy bardzo długo się goją. Plaster ten sprawił, że rany szybciej się goiły, a jednocześnie chronił przed dalszymi urazami i bólem", "Dodatek aloesu sprawia, że rana szybciej się goi", "Myślę, że te plastry powinny znaleźć się w torebce każdej kobiety, która nosi szpilki" – podobnych opinii było dużo więcej.

Plastry Salvequick Corn

Ostatnim produktem był Corn Plaster – plaster ochronny na odciski z opatrunkiem zawierającym kwas salicylowy i azorubinę. Świetnie koił i redukował ból, a co najważniejsze, działał na odciski. "Dobry produkt, po kilku dniach odcisk zszedł z palca", "Szybko usuwają odcisk i co ważne – bezboleśnie" – podkreślała większość ankietowanych.

d1bp08p

Podsumowanie

Wygląda na to, że produkty Salvequick zdały egzamin. Dobrze trzymają się stopy, przyspieszają gojenie, są wygodne w użyciu i nie przepuszczają wody. Czego można chcieć więcej?

W 15 z 18 kategorii przynajmniej 90% uczestników oceniło właściwości plastrów jako dobre lub bardzo dobre. Wiele osób przyznało, że są to produkty skuteczne i godne polecenia. Dokładne wyniki oraz infografika dostępne są na stronie plastrysalvequick.wp.pl.

Test plastrów Salvequick przeprowadzony został w lipcu 2017 r. przez 50 osób. Ankiety opiniujące wypełniło 49 osób.

Partnerem artykułu jest Salvequick

d1bp08p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bp08p
d1bp08p