Trwa ładowanie...

Pokaz najnowszej kolekcji Angeliki Józefczyk podczas Overview2

W ubiegły weekend byłyśmy na pokazie Overview2, będącym przeglądem najnowszych trendów prosto od polskich projektantów. Zapytałyśmy Angelikę Józefczyk autorkę kolekcji Midnight Garden Angelika Józefczyk, czym się inspirowała oraz co sądzi na temat ciałopozytywności.

Pokaz najnowszej kolekcji Angeliki Józefczyk podczas Overview2Źródło: Archiwum prywatne
d382w8n
d382w8n

Najnowsza kolekcja Angeliki Józefczyk podczas Overview2

Najnowsza kolekcja Midnight Garden projektantki Angeliki Józefczyk zaprezentowana na Overview2 utrzymana jest w glamrockowym klimacie. Jak wyjaśnia Józefczyk odwołuje się do elementów charakterystycznych dla lat 70., czasów koncertów, wolności głoszenia swoich poglądów i królowania Davida Bowie.

W kolekcji pojawiają się rozmaite faktury tkanin. Dominującymi kolorami są bordo i butelkowa zieleń. Poszczególne sylwetki z kolekcji są nośnikami haseł o możliwości wolnego wygłaszania swojej opinii oraz indywidualności - FREEDOM IS GOLD, KINDNESS, CULTURE NOT VIOLENCE, KISS THE DREAMER WHO CREATE THE FUTURE. Na zwłaszcza urzekł garnitur w kolorze fuksji – ponadczasowy i asymetryczny.

Projektantka chce zwrócić uwagę, że moda jest narzędziem, która pozwala wrócić do przeszłości w nowoczesnej wersji, wygłaszać swoje poglądy oraz bawić się nią w kobiecym stylu.

d382w8n

Przy okazji zapytałyśmy czym Angelika, inspirowała się do stworzenia najnowszej kolekcji. – Główną inspiracją do stworzenia Midnight Garden były lata 70's i styl glamrock, czasy koncertów i wolność głoszenia swoich poglądów. Zależało mi, żeby połączyć tkaniny na zasadzie pachworku, mat łączy się z błyskiem, gładkie tkaniny przeplatają się ze zwierzęcymi wzorami. Chciałam zwrócić uwagę na to, że moda pozwala nam wrócić do przeszłości w nowoczesnym wydaniu bawiąc się glamrockowym kobiecym stylem - sukienki koktajlowe, wieczorowe oraz możemy nawiązać do sytuacji jaka obecnie panuje wokół nas – bluzy i koszulki z hasłami – "freedom is Gold", "culture not violence", "kindness' – wyjaśnia projektantka.

Jako pasjonatka mody zdradziła, trzy elementy garderoby, które musi mieć w szafie. – Przede wszystkim kobiece plisy w postaci spódnicy lub sukienki, zwierzęcy print oraz ciepła, casualowa bluza.

Redakcja WP Kobieta promuje ciałopozytywność. Dowiedzieliśmy się, czym ona jest dla projektantki. – Ciałopozytywność to dla mnie podkreślanie naszych indywidualnych kobiecych atutów i wybieranie jedynie tych trendów które podkreślą nasz charakter. Każda kobieta jest piękna i powinnyśmy mówić to sobie nawzajem – tłumaczy.

d382w8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d382w8n