Blisko ludziPokazała nieogolone pachy. Taką dostała wiadomość

Pokazała nieogolone pachy. Taką dostała wiadomość

TikTokerka pokazała nieogolone pachy
TikTokerka pokazała nieogolone pachy
Źródło zdjęć: © Getty Images, TikTok | Getty Images, TikTok

26.11.2021 20:40, aktual.: 26.11.2021 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska tiktokerka postanowiła nagrać film, w którym wyraziła swoją opinię na temat dostanego wcześniej komentarza. Użytkowniczka zagrała czepliwej internautce na nosie.

Podejście do higieny osobiste bywa bardzo różne. Część osób jest zdania, że golenie pach jest niezbędne, druga ma ten proces za zupełnie zbędny. W ciągu kilku ostatnich lat coraz więcej kobiet rezygnuje z pozbywania się włosków w tej części ciała. Nie ma też problemy, jeżeli tak naturalne pachy są widoczne dla otoczenia. Wiele osób jednak taką postawą jest zdegustowana i nie widzi w tym sensu, o czym przekonała się tiktokerka.

TikTokerka normalizuje nieogolone pachy. Pokazała komentarz, który dostała

- Popieram ćwiczenia, jeszcze bardziej popieram higienę osobistą i golenie pach, co sprzyja jej utrzymaniu - napisała pod wcześniejszym nagraniem jedna z użytkowniczek.

TikTokerka, którą w aplikacji znajdziemy pod nazwą "song.to.myself", używając konkretnego podkładu muzycznego, zaznaczyła, że powyższy komentarz nie ma zupełnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Inna sprawa, że uwaga nie za specjalnie tiktokerkę obchodzi. W końcu to jej wybór i ciało. Podobne zdanie ma wiele wypowiadających się pod nagraniem kobiet.

- Golenie nie ma nic wspólnego z higieną.

- Każdy ma prawo robić ze swoim ciałem co chce.

- Do czego to doszło... Ludzie interesują się nawet cudzymi pachami - czytamy w komentarzach.

Jak to bywa w tak delikatnych sprawach, pojawił się też głos drugiej strony.

Depilacja pach. Tak czy nie?

W przeciągu kilku ostatnich lat pozostawienie owłosienia nie jest już czymś zawstydzającym. Coraz więcej kobiet rezygnuje z tego zabiegu. Czy jest to jednak higieniczne? Choć być może budzi to jeszcze wiele wątpliwości - regularna depilacja pach nie jest konieczna. Trzeba jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry w tym miejscu, zarówno jeżeli pozostawiamy, jak i usuwamy włosy. Jest to bowiem bardzo delikatne miejsce. Pamiętajmy zatem, aby mieć w kosmetyczce dobry peeling - to niezbędne zwłaszcza kiedy nie używamy golarki. Ten prosty zabieg pomoże usunąć resztki po dezodorancie, który może mocno podrażnić skórę. Przy myciu warto też postawić na delikatne, najlepiej hipoalergiczne produkty, które świetnie radzą sobie z potem i zanieczyszczeniami, a przy tym obchodzą się ze skórą we właściwy sposób.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także