Trwa ładowanie...
d1olmf6

Pokazywanie się topless legalne w sześciu stanach USA. Zapadł wyrok

Kobiety mogą publicznie pokazywać się bez koszulek – zdecydował 10. Okręgowy Sąd Apelacyjny w USA. Wyrok dotyczy sześciu stanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta topless na plaży.
Kobieta topless na plaży. (123RF)
d1olmf6

Decyzja odnosi się bezpośrednio sytuacji z miasta Fort Collins w Kolorado. Jego włodarze wydali rozporządzenie zabraniające pokazywania się kobietom topless w przestrzeni publicznej.

Co ciekawe, lokalna historia przyczyniła się do zmian na dużą skalę. Ponieważ decyzje 10. Okręgowego Sądu Apelacyjnego obejmują aż sześć stanów: Utah, Kolorado, Wyoming, Nowy Meksyk, Kansas i Oklahomę. Oznacza to, że żadne miasto położone na ich terenie nie może stworzyć prawa zabraniającego kobietom pokazywanie się topless.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lutym, sąd uznając już wtedy rozporządzenie z Fort Collins za niekonstytucyjne, tłumaczył, że bazuje ono na "negatywnych stereotypach dotyczących płci i uznawaniu kobiecych piersi, w przeciwieństwie do męskich, za obiekt seksualny".

d1olmf6

W swoim orzeczeniu sąd wskazał także pobliskie miasta, takie jak Denver czy Boulder, które pozwalają kobietom pokazywać się publicznie topless. W żadnym z nich nie doszło do incydentów, których obawiają się włodarze Fort Collins. A ci wspominali między innymi o kobietach topless "paradujących przed szkołami podstawowymi lub pływających w topless w publicznych basenach".

Zobacz także: Magdalena Cielecka topless na okładce "Elle". Magazyn odpowiada na krytykę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Jak kupić ubezpieczenie na wakacje przez internet?

d1olmf6

Podziel się opinią

Share
d1olmf6
d1olmf6