Trwa ładowanie...

Pola Raksa zawróciła w głowie Krzysztofowi Krawczykowi. Muzyk przez lata wzdychał do pięknej aktorki

Pola Raksa jest jedną z najpiękniejszych aktorek w historii. Wzdychała do niej cała Polska. W gronie jej wielbicieli był także Krzysztof Krawczyk. Zdradzamy szczegóły niezwykłego spotkania.

Share
Pola Raksa zawróciła w głowie Krzysztofowi KrawczykowiPola Raksa zawróciła w głowie Krzysztofowi KrawczykowiŹródło: AKPA
d35oh0a

Krzysztof Krawczyk słynął z bujnego życia uczuciowego. Muzyk za młodu był kochliwy, a panie za nim szalały. Okazuje się, że nie udało mu się jednak zrobić wrażenia na femme fatale polskiego ekranu, Poli Raksie. Wokalista miał złamane serce.

Pola Raksa była królową męskich serc

Pola Raksa była fenomenem w czasach PRL-u. Jej historia to gotowy scenariusz na film. Piękna dziewczyna została wypatrzona w barze mlecznym przez fotografa magazynu "Dookoła świata."

Szybko pojawiły się propozycje filmowe. Gwiazda zadebiutowała w filmie "Szatan z siódmej klasy".

d35oh0a

Potem aktorka zagrała u samego Andrzeja Wajdy w "Popiołach". Reżyser był zachwycony naturalnością wschodzącej gwiazdy. Następnie przyszedł występ w "Czterech pancernych i psie", który zapewnił jej status jednej z największych współczesnych gwiazd. Cała polska wzdychała do pięknej Marusi.

Z czasem Pola Raksa miała dość grania infantylnych, zagubionych dziewcząt. Marzyło jej się wcielenie w prawdziwy czarny charakter. Jednak reżyserzy chcieli ją widzieć tylko w rolach uległych amantek. W końcu, gwiazda, u szczytu kariery, zdecydowała się rzucić aktorstwo.

Niezwykłe spotkanie

Okazuje się, że piękna aktorka miała okazję poznać Krzysztofa Krawczyka osobiście… ale mogła tego nie pamiętać. Wokalistka wcielał się w postać harcerza na planie "Szatana z siódmej klasy".

d35oh0a

- Z Raksą nie zamieniłem nawet słówka. Nie to, co stare wygi – Damięccy. Pola była pierwszą kobietą, która zawróciła mi w głowie- wspominał Krzysztof Krawczyk.

Niestety, z relacji aktorki i wokalisty nic nie wyszło, a Krzysztof Krawczyk jeszcze latami wspominał swoje młodzieńcze zauroczenie.

Na szczęście, przystojny wokalista odnalazł w końcu szczęście. Zakochał się w pięknej barmance, podczas życia w USA. Potem z Ewą tworzyli jedną z najbardziej zżytych i trwałych związków w polskim show biznesie.

Krzysztof Krawczyk wzdychał do Poli Raksy AKPA
Krzysztof Krawczyk wzdychał do Poli RaksyŹródło: AKPA

Prof. Parczewski: "Szczepimy 200 tys. osób dziennie"

d35oh0a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35oh0a
d35oh0a