Blisko ludziPolacy o adopcji dziecka przez pary jednopłciowe. Zaskakujące wyniki sondy

Polacy o adopcji dziecka przez pary jednopłciowe. Zaskakujące wyniki sondy

Polacy o adopcji dziecka przez pary jednopłciowe. Zaskakujące wyniki sondy
Źródło zdjęć: © PAP
10.12.2019 08:02, aktualizacja: 10.12.2019 09:02

Związki jednopłciowe nadal budzą w Polsce wiele kontrowersji. "Rzeczpospolita" zdecydowała się oddać głos obywatelom i zapytała ich o takie kwestie jak: adopcja dziecka przez pary jednopłciowe, religia w szkołach publicznych oraz finansowanie leczenia in vitro. Wyniki sondażu są intrygujące.

Związki jednopłciowe, religia w szkole, aborcja, edukacja seksualna, in vitro – to tematy, które zawsze budzą wiele kłótni i sporów. Od wielu lat już dzielą polskie społeczeństwo na dwa skrajne obozy. Nadal ciężko nam wypracować kompromisy. Dlatego "Rzeczpospolita" postanowiła przeprowadzić sondę, aby sprawdzić, co tak naprawdę myślą Polacy.

Związki partnerskie

Za związkami partnerskimi tej samej płci opowiedziało się 36 proc. badanych, przeciwnych było 54,2 proc., a 9,8 twierdziło, że nie ma zdania. Podobnie głosy rozkładały się w temacie adopcji dzieci przez pary homoseksualne. 60 proc. badanych odpowiedziało "zdecydowanie nie", 13,1 proc. twierdziło, że raczej chciałoby tego uniknąć. "Za" opowiedziało się tylko 16,7 proc. badanych.

Religia w szkole

Polacy mieli też możliwość wypowiedzenia się na temat nauczania religii w szkołach publicznych. Tutaj przewaga głosujących na "tak" była znaczna – 51,4 proc. 40 proc. badanych było przeciwnych. Jeśli chodzi o finansowanie badań in vitro, nasze społeczeństwo okazało się bardziej łaskawe. 66,1 proc. badanych było za takim rozwiązaniem, przeciwnych było 22,1 proc. ankietowanych.

Aborcja

W sprawie aborcji również wykazaliśmy się większą wyrozumiałością. Prawie 50 proc. badanych opowiada się za utrzymaniem tzw. kompromisu aborcyjnego, a aż 28,7 proc. jest za większym dostępem do aborcji. Tylko niespełna 15 proc. chciałoby zaostrzenia prawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (269)
Zobacz także