Wypłacała pieniądze. Nagle zobaczyła komunikat na ekranie

Policjantka pokazała komunikat na bankomacie
Policjantka pokazała komunikat na bankomacie
Źródło zdjęć: © Instagram | z_pamietnika_policjantki

27.05.2024 12:14, aktual.: 27.05.2024 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjantka Małgorzata Sokołowska stara się zwracać uwagę swoich obserwatorów na istotne kwestie związane np. z bezpieczeństwem. Tym razem podzieliła się z internautami pewnym eksperymentem oraz pokazała pewien komunikat, jaki zobaczyła w bankomacie.

Podinspektor Małgorzata Sokołowska od lat prowadzi w mediach społecznościowych profil "Z pamiętnika policjantki". Regularnie edukuje swoich obserwatorów, w przystępny sposób tłumacząc zawiłości przepisów czy zwracając uwagę m.in. na kwestie bezpieczeństwa.

W najnowszym wpisie podzieliła się pewnym eksperymentem, który postanowiła osobiście przeprowadzić. Dodatkowo zwróciła uwagę na pewien komunikat, który wyświetlił jej się podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu.

Policjantka zrobiła eksperyment. Chodzi o metody płatności

Sokołowska zapytała swoich fanów o to, co - ich zdaniem - jest bezpieczniejsze: płatność gotówką czy kartą. Przyznała, że od pewnego czasu przeprowadza prywatny eksperyment i stara się ograniczać, gdzie to możliwe, płatności elekttroniczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Wypłacam też częściej pieniądze z bankomatu i czasami robię to celowo w kilku transakcjach, równocześnie obserwując zachowanie postronnych osób. Robię to, aby oszacować, czy zwróci to czyjąś uwagę, czy też nie" - napisała.

"Mam już też pewne spostrzeżenia i wiem, czy w moim przypadku płacenie gotówką, to rzeczywiście mniejsze wydatki, jak twierdzą spece od oszczędzania. Ale wnioski z mojego doświadczenia będą za jakiś czas" - dodała.

W komentarzach można zauważyć, że zdania są podzielone. Jedni zdecydowanie preferują płatności gotówkowe, dla innych bezpieczniejsze są płatności kartą ze względu m.in. na możliwość ewentualnego zwrotu środków.

Istotny komunikat

Policjantka zwróciła też uwagę na komunikat, jaki wyświetlił jej się na ekranie, podczas jednej z wypłat z bankomatu:

"STOP! Chcesz wpłacić gotówkę na żądanie służb lub banku? Nie rób tego- to może być prób oszustwa! Zadzwoń na 997 lub infolinię banku, aby to zweryfikować."

Przyznała, że choć często w ostatnim czasie korzysta z bankomatów, z takim komunikatem spotkała się tylko raz. "Warto, aby pojawiały się one zawsze, bo cały czas mamy do czynienia z oszustwami metodą "na wnuczka" - podsumowała.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (101)
Zobacz także