Trwa ładowanie...
dkbbrq8

Polki coraz częściej wychodzą za Ukraińców. Hiszpanie poszli w odstawkę

Wanda wciąż chce Niemca, ale coraz częściej ulega urokowi Ukraińca. Jak wynika z analiz, Polki coraz chętniej wchodzą w związki małżeńskie z sąsiadami ze Wschodu. Jak mówi prof. Piotr Szukalski – jesteśmy akurat w "trendzie ukraińskim".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polki coraz częściej wychodzą za mąż za Ukraińców
Polki coraz częściej wychodzą za mąż za Ukraińców (ONS.pl)
dkbbrq8

Polki wolą Ukraińców od Hiszpanów

Jak podaje "Dziennik Polski", z każdym rokiem w Polsce przybywa małżeństw z cudzoziemcami. Dziś w Polsce zawieranych jest ponad 1700 małżeństw polsko-ukraińskich rocznie, a z każdym rokiem liczba to jest coraz wyższa – jeszcze kilka lat temu nie przekraczała 300 rocznie.

dkbbrq8

Choć Polki wciąż preferują związki z mężczyznami zza zachodniej granicy – co mają potwierdzać analizy prof. Piotra Szukalskiego, socjologa i demografa z Uniwersytetu Łódzkiego – coraz częściej ślubują wierność i uczciwość małżeńską Ukraińcom.

Z końcem PRL-u obywatelki Polski zaczęły wiązać się z Niemcami. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej wzrosła liczba związków małżeńskich między Polakami a Brytyjczykami. Dziś to właśnie Brytyjczycy królują na liście obcokrajowców najchętniej wybieranych na mężów, a Niemcy, po początkowym zafascynowaniu w ostatniej dekadzie XX wieku, spadli na drugie miejsce. Trzecie przez długi czas należało do Hiszpanów, jednak teraz, w związku z falą emigracji ze Wschodu, wyprzedzili ich Ukraińcy.

Polacy ulegli czarowi Ukrainek

Nie tylko Polki zostały oczarowane przez sąsiadów ze Wschodu. Na małżeństwa z Ukrainkami decydują się również Polacy.

dkbbrq8

W 2011 roku małżeństw Polaków z Ukrainkami było nieco ponad 200 rocznie. W 2018 roku liczba ta wzrosła do 1338 i stale rośnie. Równie gwałtowny wzrost widać w przypadku małżeństw Polek z Ukraińcami. W 2011 roku było ich zaledwie 46, w 2018 – 259. Wzrasta również liczba małżeństw polsko-białoruskich.

Prof. Szukalski podkreśla, że dane mogą być niepełne – część związków zawartych za granicą nie jest rejestrowana w Polsce. I choć tradycyjnie wesele powinno się wyprawiać w miejscu zamieszkania panny młodej, dziś odchodzi się od tego zwyczaju – kobiety, zarówno Polki wychodzące za Niemców czy Brytyjczyków, jak i Ukrainki za Polaków, podążają na Zachód, by tam szukać szczęścia w miłości.

Źródło: "Dziennik Polski"

dkbbrq8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

dkbbrq8

Podziel się opinią

Share

dkbbrq8

dkbbrq8