ycipk-p62vp5

Polki coraz częściej wychodzą za Ukraińców. Hiszpanie poszli w odstawkę

Wanda wciąż chce Niemca, ale coraz częściej ulega urokowi Ukraińca. Jak wynika z analiz, Polki coraz chętniej wchodzą w związki małżeńskie z sąsiadami ze Wschodu. Jak mówi prof. Piotr Szukalski – jesteśmy akurat w "trendzie ukraińskim".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polki coraz częściej wychodzą za mąż za Ukraińców
Polki coraz częściej wychodzą za mąż za Ukraińców (ONS.pl)
ycipk-p62vp5

Polki wolą Ukraińców od Hiszpanów

Jak podaje "Dziennik Polski", z każdym rokiem w Polsce przybywa małżeństw z cudzoziemcami. Dziś w Polsce zawieranych jest ponad 1700 małżeństw polsko-ukraińskich rocznie, a z każdym rokiem liczba to jest coraz wyższa – jeszcze kilka lat temu nie przekraczała 300 rocznie.

ycipk-p62vp5

Choć Polki wciąż preferują związki z mężczyznami zza zachodniej granicy – co mają potwierdzać analizy prof. Piotra Szukalskiego, socjologa i demografa z Uniwersytetu Łódzkiego – coraz częściej ślubują wierność i uczciwość małżeńską Ukraińcom.

Z końcem PRL-u obywatelki Polski zaczęły wiązać się z Niemcami. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej wzrosła liczba związków małżeńskich między Polakami a Brytyjczykami. Dziś to właśnie Brytyjczycy królują na liście obcokrajowców najchętniej wybieranych na mężów, a Niemcy, po początkowym zafascynowaniu w ostatniej dekadzie XX wieku, spadli na drugie miejsce. Trzecie przez długi czas należało do Hiszpanów, jednak teraz, w związku z falą emigracji ze Wschodu, wyprzedzili ich Ukraińcy.

Polacy ulegli czarowi Ukrainek

Nie tylko Polki zostały oczarowane przez sąsiadów ze Wschodu. Na małżeństwa z Ukrainkami decydują się również Polacy.

ycipk-p62vp5

W 2011 roku małżeństw Polaków z Ukrainkami było nieco ponad 200 rocznie. W 2018 roku liczba ta wzrosła do 1338 i stale rośnie. Równie gwałtowny wzrost widać w przypadku małżeństw Polek z Ukraińcami. W 2011 roku było ich zaledwie 46, w 2018 – 259. Wzrasta również liczba małżeństw polsko-białoruskich.

Prof. Szukalski podkreśla, że dane mogą być niepełne – część związków zawartych za granicą nie jest rejestrowana w Polsce. I choć tradycyjnie wesele powinno się wyprawiać w miejscu zamieszkania panny młodej, dziś odchodzi się od tego zwyczaju – kobiety, zarówno Polki wychodzące za Niemców czy Brytyjczyków, jak i Ukrainki za Polaków, podążają na Zachód, by tam szukać szczęścia w miłości.

Źródło: "Dziennik Polski"

ycipk-p62vp5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Malowanie ścian to prosty i efektowny "Patent na Remont"!

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p62vp5

ycipk-p62vp5
ycipk-p62vp5