Trwa ładowanie...

Polski lek Arechin. Poznaj środek wspomagający walkę z koronawirusem

Produkowany przez polską firmę Adamed lek Arechin okazuje się skutecznym specyfikiem, który wspomaga leczenie zakażeń koronawirusem. O jego szczególnych właściwościach poinformowano już 13 marca. Dlaczego akurat polski Arechin? Informacje znajdziesz poniżej.

Share
Polski lek Arechin. Poznaj środek wspomagający walkę z koronawirusem
Źródło: iStock.com
dxbj7g7

Leczenie zakażeń koronawirusem – dlaczego Arechin?

Arechin jest lekiem produkowanym przez polską firmę Adamed. 13 marca została podjęta decyzja przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o zalecaniu tego leku w leczeniu wspomagającym przy zakażeniu koronawirusem. Arechin zawiera w swoim składzie chlorochinę, która dotychczas była stosowana przy leczeniu malarii, reumatoidalnym zapaleniu stawów i innych chorobach autoimmunologicznych. Z ostatnio przeprowadzonych badań wynika, że chlorochina może być bardzo skuteczna przy zakażeniach koronawirusami. Wyniki badań jasno wykazały, że Arechin hamuje namnażanie się wirusa, a stosowany u pacjentów ze stwierdzonym COVID-19 zmniejsza zaostrzenie zapalenia płuc i znacznie skraca czas trwania choroby.

Badania w Chinach nad chlorochiną

Niemal natychmiast po wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach tamtejsi naukowcy zaczęli badania nad chlorochiną, a właściwie fosforanem chlorochiny. W tych badaniach wzięło udział ponad 100 pacjentów z 10 różnych szpitali. Jak się okazuje, leczenie za pomocą chlorochiny przyniosło wyraźną skuteczność i bezpieczeństwo przy zapaleniu płuc związanym z chorobą COVID-19. Chińscy naukowcy udowodnili, że zakażeni koronawirusem pacjenci, którzy przyjmowali chlorochinę, mieli niższą gorączkę, z kolei ich płuca szybciej wracały do normy.

Zobacz także: Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie?

Leczenie w Polsce i Arechin

Dzięki wynikom badań chińskich naukowców w Polsce podjęto się włączenia leku Arechin do wspomagania leczenia zakażeń koronawirusem. Firma Adamed zapewnia, że dokonała wszelkich starań, aby zapas leku został zabezpieczony na potrzeby Ministerstwa Zdrowia oraz Agencji Rezerw Materiałowych. Arechin jest dystrybuowany bezpośrednio do szpitali, ale to lekarz podejmuje decyzję o możliwym zastosowaniu go u pacjentów. Leczenie w COVID-19 za pomocą chlorochiny zostało już wdrożone w Wojewódzkim Szpitalu im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxbj7g7

Podziel się opinią

Share
dxbj7g7
dxbj7g7