Pomarańcz i kobalt

Pomarańcz i kobalt

Pomarańcz i kobalt
06.08.2007 10:30, aktualizacja: 07.08.2007 10:55

Jakie dodatki zastosować we wnętrzu, które pomalowano w kolorach pomarańczy i kobaltowoniebieskiego?

Ewelina pomalowała pokój na pomarańczowo i kobaltowoniebieski. Pytanie, jakiego koloru dodatków powinna użyć.

Należy docenić odwagę przy wyborze kolorów. Rzadko zdarza się, że ktoś decyduje sie na tak mocne zestawienia. A szkoda.

W kwestii dodatków do takich kolorów potrzeba oczywiście dużo wyczucia. Mamy dwie mocne i kontrastowe barwy. Najłatwiej jest użyć dodatków w tych samych kolorach. najwygodniej trzymać się zasady kontrastu czyli kobalt na pomarańczy i odwrotnie. Warto wykorzystać także neutralne biele i czernie lub beże.

Alternatywnym rozwiązaniem jest, tak jak w przykładzie na fot. 1, przy dominancie kobaltu i pomarańczy, wprowadzić do wnętrza drugi kontrast tzn. pojedyncze akcenty np. w zieleni i żółci.

Poza tym, do zestawienia pomarańczy i kobaltu, znakomicie pasuje kolor ciemnego burgundowego brązu (np. w meblach). Efektownymi dodatkami są także te w kolorze "czerwień wina". Albo z innej strony złocisty beż i żółty.

Sugeruję jednak dużą ostrożność i zabieranie ze sklepów próbek materiałów zanim coś kupimy. Czasami bardzo przydatne okazuje się kupno jakiejś pojedynczej tkaniny i gdy ona „sprawdzi się” we wnętrzu, to następnie konsekwentnie kupujemy dodatki według kolorystyki zastosowanej na tej tkaninie. Mam nadzieję, że nieco Panią zainspirowałam.

Architekt wnętrz
Joanna Rzepińska

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także