UrodaPopękane naczynka na nogach

Popękane naczynka na nogach

Popękane naczynka na nogach

28.03.2007 14:09, aktual.: 06.06.2018 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa lata temu pojawiły się na moich nogach, pierwsze, szpecące, popękane naczynka. Teraz jest ich więcej i są , niestety, większe. Co jest korzystniejsze, w moim przypadku: tzw. "obstrzykiwanie" popękanych naczynek czy zabieg laserem?

Witam. Mam 27 lat i pracuję w biurze. Ze względu na charakter mojej pracy, wiele czasu spędzam przy biurku. Dwa lata temu pojawiły się na moich nogach, pierwsze, szpecące, popękane naczynka. Teraz jest ich więcej i są , niestety, większe. Co jest korzystniejsze, w moim przypadku: tzw. " obstrzykiwanie" popękanych naczynek czy zabieg laserem? Jak skuteczna i długotrwala jest efektywmność takiego zabiegu? Pozdrawiam. Joanna

Pojawienie się rozszerzonych naczynek na kończynach wynika z predyspozycji rodzinnych, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń w postawie i oparciu stóp, kruchości naczyń, zaburzeń w samej krwi, zmian morfologicznych w układzie żylnym, sprzyja im przyjmowanie pigułki antykoncepcyjnej, brak wysiłku fizycznego, otyłość i błędy dietetyczne, niewłaściwy strój i obuwie.
Oczywiście może się pojawiać w przebiegu wielu chorób. Najczęściej niestety nie udaje się postawić jednoznacznej diagnozy. Jakikolwiek zabieg musi być poprzedzony wizytą u specjalisty (np chirurg naczyniowy lub flebolog)
. Konieczne bywa zrobienie badania przepływu w naczyniach żylnych (tzw badanie dopplerowskie). Tam gdzie wykryje się problemy w prawidłowym funkcjonowaniu układu żylnego (np. dysfunkcja zastawek) może być wskazanie do zabiegu operacyjnego. Po wykluczeniu zmian w układzie żylnym można przejśc do zabiegu zamykania naczynek na kończynach.
Są generalnie dwa rodzaje tych zabiegów.
Pierwszy to tzw skleroterapia, zabieg polegający na wstrzykiwaniu sybstancji które je zamykają. Zabieg trzeba czasami powtarzać kilkakrotnie i efektywność jest dobra ale nie 100%. Bywa że naczynia ponownie się otwierają, albo pojawia się nowe w okolicy. Nie mówię już o możliwości krwiaczków i ewentualnie przebarwień (słońce). Dobre efekty utrzymują się różnie długo, czasami kilka lat. Drugi rodzaj zabiegu to zamykanie laserem o dopowiedniej długości fali i mocy. (np NdYag).
Zabieg z reguły robi się po zabiegu skleroterapii - ocenia lekarz. Jego efektywność jest różna, bywa że bardzo dobra, ale nie 100%. Wymagane jest doświadczenie operatora-lekarza, odpowiedni sprzęt. Na pytanie jak długo będą utrzymywać się efekty nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Ważne jest aby po zabiegu nie wystawiać się na słońce, nosić ewentualnie rajstopy o odpowiednim ustalonym przez lekarza ucisku.

Konsultacja
Lekarz medycyny estetycznej
dr Andrzej Ignaciuk

Adresy gabinetów:
Warszawa Al.Ujazdowskie 22 tel. 022 6289344
Warszawa ul. Piękna 20 tel. 022 6253300
Lublin ul. Chopina 32/15 tel.081 532 41 24

Źródło artykułu:WP Kobieta