Damięcka jak zawsze w punkt. Niepopularny pogląd na wojnę
Matylda Damięcka zamieściła nowe grafiki na swoim profilu na Instagramie. Tym razem dotyczą one "porównania" wojen: ataku Rosji na Ukrainę i Hamasu na Izrael. W grafikach zobrazowała m.in. skalę empatii i reakcje na śmierć dzieci.
24.02.2024 | aktual.: 24.02.2024 17:07
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
277 tys. - tyle osób obserwuje obecnie instagramowy profil Matyldy Damięckiej, która zamieszcza na nim grafiki dotyczące najważniejszych wydarzeń na świecie. Na ostatnich zaprezentowała autorski komentarz do toczących się wojen - rozpoczętej 24 lutego 2022 roku pełnoskalowej wojny w Ukrainie oraz ataku palestyńskiego Hamasu na Izrael zainicjowanego 7 października 2023 roku.
Matylda Damięcka o wojnach
Matylda Damięcka zamieściła na swoim profilu na Instagramie grafiki zestawiające ze sobą wspomniane wojny, a właściwie ich odbiór społeczny. W jej najnowszych pracach możemy zobaczyć m.in. rysunki zabitych dzieci oraz reakcje internautów, obraz empatii czy wizerunki mężczyzn, którzy są winni obydwu wojnom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Z grafik Matyldy Damięckiej z łatwością możemy wywnioskować, co artystka chciała nimi przekazać. Niezależnie od tego, która strona jest winna konfliktowi, ofiary są po obu, a konflikt brutalnie wpływa na życie zwykłych ludzi.
"Ci dwaj panowie to wstyd dla świata", "Dziękuje za poruszającą grafikę o Palestynie - jak zawsze w punkt!", "Dziecko to dziecko", "Dziękuję za głos dla Palestyny", "Piękne i smutne. Mocno i prawdziwie" - czytamy w komentarzach.
Trwają walki w Strefie Gazy
Według danych przekazanych przez Palestyńczyków, od 7 października 2023 roku łączny bilans ofiar wojny z Izraelem to 29 tys. 514 zabitych i 69 tys. 616 rannych.
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden ocenił w swoim ostatnim wpisie na platformie X, że palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas nie reprezentuje narodu palestyńskiego. Zdecydowana większość obywateli nie utożsamia się z Hamasem.
"Nie będę owijał w bawełnę. Przytłaczająca większość Palestyńczyków to nie Hamas. Hamas nie reprezentuje narodu palestyńskiego. W istocie Palestyńczycy też cierpią na skutek terroryzmu Hamasu" - zauważył Biden.
Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.