Posyp kostkę brukową. Po chwili mech sam odpadnie

Posyp kostkę brukową. Po chwili mech sam odpadnie

Najlepszy sposób na oczyszczenie chodnika czy bruku z mchu
Najlepszy sposób na oczyszczenie chodnika czy bruku z mchu
Źródło zdjęć: © Pixabay | Pixabay
24.04.2023 21:42, aktualizacja: 14.03.2024 08:11

Ekspert od układania nawierzchni udzielił porad, w jaki sposób pozbyć się mchu z przydomowych chodników czy bruku. Na omszałą kostkę ma trzy niezawodne sposoby - każdy z nich jest na tyle tani, że nie zrujnuje naszego portfela.

Rowan Cripps w rozmowie z portalem Daily Express podzielił się cennymi wskazówkami dotyczącymi dbania o przydomowe chodniki oraz tarasy. Ekspert wziął na tapet problem z pojawianiem się mchu na kostce. Wtedy nie tylko wygląda mało estetycznie, lecz bywa także niebezpiecznie śliska - zwłaszcza po deszczu. Co w takim razie należy zrobić, kiedy na kostce pojawi się mech?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaskakujące słowa specjalisty. Ten produkt rozwiąże nasz problem z omszonym chodnikiem

Rowan Cripps, który na co dzień zajmuje się układaniem nawierzchni, wyjawił, że jeden z produktów, które świetnie sobie radzą z usuwaniem mchu, być może mamy w swojej kuchni. Jeżeli nie - nic straconego; jest dostępny prawie w każdym sklepie i to za jedyne kilka złotych. Tajną bronią na omszone chodniki jest... soda oczyszczona.

- Wodorowęglan sodu lub soda oczyszczona jest bardzo silną substancją, dzięki której szybko pozbędziesz się mchu - podkreślił w rozmowie z Daily Express Cripps.

Jak użyć produktu? Wystarczy, że wysypiemy sodę oczyszczoną na omszone miejsce i pozostawimy ją na noc. W tym czasie soda zmieni odczyn pH mchu, który po tym zabiegu obumrze.

Nie masz sody oczyszczonej? Ekspert wymienia, co użyć w zamian

Kolejnym niedrogim produktem do pozbycia się mchu jest biały ocet. Produkt należy rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:1. Mieszaninę przelewamy do butelki z rozpylaczem, a następnie spryskujemy omszałą powierzchnię kostki i pozostawiamy na godzinę. Po tym czasie bierzemy szczotkę o miękkim włosiu - mech powinien dać się usunąć bez większych trudności.

W sklepach ogrodniczych dostaniemy też specjalne produkty na mech. Ekspert radzi jednak ich użycie dopiero wtedy, gdy pozostałe domowe metody nas zawiodą. Przestrzega też, że użycie takich specyfików może odbarwić kostkę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta