UrodaPowiększenie punktu G, czyli orgazm z górnej półki

Powiększenie punktu G, czyli orgazm z górnej półki

Powiększenie punktu G, czyli orgazm z górnej półki
Źródło zdjęć: © Fotolia
Anna Bator

19.06.2018 15:19, aktual.: 15.07.2018 17:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Powiększenie punktu G jest wciąż mało znanym zabiegiem, a szkoda, bo gwarantuje intensywne doznania podczas stosunku i niezapomniany orgazm. Na czym polega zastrzyk orgazmu?

Mistyczny punkt G

Wokół punktu G narosło wiele mitów, także ten mówiący o tym, że sławne G nie istnieje (bzdura!). Znajduje się on na przedniej ściance pochwy ok. 4-5 cm od wejścia. Punkt G jest punktem wysoce unerwionym, przez co uznawany jest za najwrażliwszą strefę erogenną u kobiety. Niektóre kobiety podczas stymulacji punktu G mogą odczuwać parcie na mocz. To naturalne, ponieważ nerw przechodzi bardzo blisko cewki moczowej.

Niestety niektóre kobiety mogą mieć problem z lokalizacją owego punktu, inne zaś wyczuwają go na tyle delikatnie, że nie wpływa on znacząco na ich życie seksualne i orgazm. Z tego też powodu decydują się na zabieg, jakim jest powiększanie punktu G.

Powiększenie punktu G - dla kogo?

Powiększenie punktu G dedykowane jest przede wszystkim kobietom mającym trudności w osiągnięciu orgazmu. Na zabieg decydują się zarówno młode osoby, jak również kobiety w okresie menopauzy. Z wiekiem punkt G może się zmniejszać, przez co zainteresowanie zabiegiem wzrasta zwłaszcza u kobiet po 40. roku życia. Często na powiększenie punktu G decydują się także kobiety po porodzie naturalnym, uskarżające się ponadto na uczucie luzu w pochwie. Można zmniejszyć to uczucie ćwicząc mięśnie Kegla, także z wykorzystaniem kulek gejszy. Jeśli po dłuższym czasie (ok. roku) problem nie zniknie, warto pomyśleć o waginoplastyce.

Jak wygląda zabieg powiększania punktu G?

Powiększenie punktu G wykonuje się poprzez wstrzyknięcie w tę okolicę kwasu hialuronowego. Inną metodą jest wstrzyknięcie tłuszczu pacjentki, pobranego wcześniej z innej części ciała metodą liposukcji. Kolejnym sposobem jest powiększenie punktu G przy pomocy kolagenu. Każda z metod ma formę zastrzyku (tzw. zastrzyk orgazmu) wykonywanego na przedniej ściance pochwy. Zabieg nie jest bolesny, bowiem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Efekt powiększenia punktu G

Efekt po zabiegu powiększania punktu G jest natychmiastowy i już po kilku godzinach pacjentka może wrócić do zwykłej aktywności, także seksualnej. Efekt zastrzyku orgazmu utrzymuje się średnio około 2 lat. Wynika to z biodegradacji kwasu hialuronowego, a więc jego wchłaniania. Nie wiąże się to z negatywnymi skutkami ubocznymi, przez co zabieg uznawany jest za bezpieczny. Z tego też powodu nie ma specjalnych przeciwwskazań do powiększania punktu G. Należy jednak pamiętać, że o kwalifikacji decyduje lekarz, który może zlecić wykonanie szeregu badań przed zabiegiem, takich jak morfologia czy cytologia.

Cena zabiegu powiększania punktu G

Cena zabiegu zależy od wybranej przez pacjentkę metody. Najczęściej stosowane jest wypełnienie kwasem hialuronowym. Czas zabiegu wynosi od 20-30 min. Cena może zależeć od miasta, kliniki czy użytych preparatów. Zabieg powiększania punktu G przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i kosztuje średnio 2 000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także