Trwa ładowanie...
d362w9c

Pożar Notre Dame. Zrobiła zdjęcie "ojcu i dziecku” godzinę przed tragedią. Dziś szukają ich tysiące osób

Pożar trawił Notre Dame na oczach milionów ludzi. Mało kto myśli, co działo się chwilę przed. Turystka zrobiła wtedy zdjęcie nieznanemu mężczyźnie i dziewczynki, którzy bawili się pod katedrą. W tej chwili fotografia jest viralem. Tysiące chcą wiedzieć, kim byli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar Notre Dame
Pożar Notre Dame (Getty Images)
d362w9c

Turystka Brooke Windsor sfotografowała nieznanego mężczyznę kołyszącego dziecko, za tło mając słynny średniowieczny zabytek. Kobieta, która przyleciała do Paryża z Michigan, opublikowała zdjęcie na Twitterze w poniedziałek wieczorem tuż po pożarze, który zniszczył katedrę.

Teraz Brooke chce znaleźć bohaterów, by podzielić się z nimi czymś wyjątkowym, bo zrobionym na ostatnie chwile przed tragedią. – Zrobiłam tę fotografię, gdy wychodziłam z Notre Dame. Do pożaru została niespełna godzina – mówi "Daily Mailowi".

d362w9c

Planowała podejść do mężczyzny z dzieckiem i spytać, czy nie chciałby takiej pamiątki, ale ostatecznie tego nie zrobiła. Dziś marzy o tym, by naprawić swój błąd. "Twitterze, jeśli masz jakąś moc sprawczą, pomóż mi ich odnaleźć" – napisała.

Brooke nie musiała długo czekać na odzew. Bo chociaż nie ma pewności, czy sfotografowała ojca z córką, to poruszyła tysiące osób. Konkretnie już ponad 148 tys. udostępniło jej post na Twitterze, a 300 tys. go polubiło.

Przypomnijmy, w poniedziałek w godzinach popołudniowych Notre Dame zajął ogień. W wyniku pożaru zawaliła się iglica i dach katedry. Ogień w pewnym momencie zagroził istnieniu całej budowli, na szczęście został opanowany we wtorek.

d362w9c

Podziel się opinią

Share
d362w9c
d362w9c