Wyszła za Polaka. Zażądał rozwodu, gdy dowiedział się, co zrobiła

Wyszła za Polaka. Zażądał rozwodu, gdy dowiedział się, co zrobiła

Holly Hunter, zdobywczyni Oscara, była żoną Janusza Kamińskiego
Holly Hunter, zdobywczyni Oscara, była żoną Janusza Kamińskiego
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
20.03.2024 07:44, aktualizacja: 20.03.2024 08:03

Holly Hunter 20 marca skończyła 66 lat. W 1994 roku otrzymała Oscara za rolę w filmie "Fortepian". Gwiazda Hollywood rok po nominacji wyszła za polskiego operatora filmowego. Małżeństwo jednak nie przetrwało, bo aktorka dopuściła się zdrady.

Aktorka, która w 1994 roku otrzymała Oscara, przez kilka lat była żoną Polaka. Przyszłych partnerów, właśnie podczas uroczystej gali rozdania tych ważnych nagród filmowych, zapoznał ze sobą Steven Spielberg. "Cześć Holly, to jest Janusz, mój operator. Szaleje na twoim punkcie" - miał powiedzieć światowej sławy reżyser. Warto wiedzieć, że Spielberg nadal współpracuje z Januszem Kamińskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapoznał ich mistrz w swoim fachu. Później "przypadkowo" na siebie wpadali

Janusz Kamiński był oczarowany Holly Hunter. Do tego stopnia, że postanowił chodzić na te same imprezy branżowe i "przypadkiem" wpadać na zapoznaną w trakcie gali gwiazdę. Okazało się, że czują do siebie to samo. Po zaledwie kilku miesiącach zamieszkali razem. Niedługo później wzięli ślub. Szybko niestety się okazało, że praca w tym samym środowisku niestety nie służy ich relacji.

Holly Hunter była żoną Janusza Kamińskiego
Holly Hunter była żoną Janusza Kamińskiego© Getty Images | Kevin Winter

Holly szybko pokochała ojczyznę swojego męża. Co ciekawe do dziś pamięta kilka polskich zwrotów, takich jak "dziękuję", "tak", "nie" czy "na zdrowie". Niestety małżeństwo z polskim operatorem przetrwało zaledwie sześć lat. Informacja o rozstaniu pary wstrząsnęła show-biznesem. Nikt się tego nie spodziewał.

Poznała innego. Małżeństwo zakończyło się skandalem

Choć powodem rozwodu miał być "nierozwiązywalny konflikt charakterów" po pewnym czasie na jaw wyszło, że aktorka... zdradziła męża z innym. Co więcej, z "tym drugim" spodziewała się dziecka. Janusz Kamiński nie mógł tego znieść i wyrzucił jeszcze żonę ze wspólnego domu.

Holly Hunter miała wówczas być w piątym miesiącu ciąży, czego nie była już w stanie ukryć. Polak był zdruzgotany i złożył pozew o rozwód, który oficjalnie nastąpił w 2001 roku. Ojcem dziecka Huner okazał się Gordon MacDonald, którego Holly poznała na planie "By The Bog of Cats".

Hunter nadal pozostaje w związku z MacDonaldem, z którym jednak nie zdecydowała się na ślub. Kamiński natomiast ma na swoim koncie już dwa rozwody. Najwyraźniej nie ma szczęścia do małżeństwa...

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP