Blisko ludziRozeszli się po 25 latach małżeństwa. Rozwód kosztował majątek

Rozeszli się po 25 latach małżeństwa. Rozwód kosztował majątek

Ivana i Donald Trumpowie, rok 1989
Ivana i Donald Trumpowie, rok 1989

30.05.2022 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ivana i Donald Trump w latach 80. należeli do amerykańskiej śmietanki towarzyskiej. Para doczekała się trójki dzieci. Na temat ich związku krążyło swego czasu wiele plotek. Rozwód, do którego doszło przez romans Donalda, kosztował mężczyznę krocie.

"Dostrzegaliśmy w sobie nawzajem wyjątkowość" - twierdziła Ivana Trump w rozmowie z dziennikarzami. Związek pochodzącej z Czech modelki oraz amerykańskiego biznesmena w pewnym momencie był na ustach wszystkich. Para spędziła razem 25 szczęśliwych lat. Nawet po rozwodzie, obydwoje dobrze się o sobie wypowiadają, choć Trump w ramach zadośćuczynienia oddał pierwszej żonie pokaźną sumę.

Poznali się w klubie. Od razu wpadła mu w oko

Donald Trump w wielu wywiadach podkreślał, że już przy pierwszym spotkaniu poczuł coś do przyszłej pierwszej żony. Po tym, jak poznali się w Maxwell's Plum, wielokrotnie wydzwaniał do Ivany. Później bez zapowiedzi pojawił się w Montrealu, gdzie kobieta mieszkała. Trump oświadczył się w Sylwestra, para pobrała się na wiosnę 1977 roku na Manhattanie.

Jak można przeczytać w "Złotych kajdankach. Sekretnej historii kobiet Trumpa", za Ivaną nie przepadał ojciec Donalda. Za to z matką biznesmena kobieta zaprzyjaźniła się bardzo szybko. Para, pod namową prawnika Trumpa, podpisała przed ślubem intercyzę, która o mały włos nie doprowadziła do ślubnej klapy - wszystko przez zapis o tym, że w razie rozpadu związku, Iwana miała oddać mężowi wszystkie prezenty, jakie od niego otrzymała. Panna młoda wściekła się, a zapis z intercyzy znikł.

"Ivana to tajemnica sukcesu Donalda"

- W zasadzie jestem pierwszą żoną Trumpa. OK? Jestem pierwszą damą - podkreślała Ivana już po rozwodzie, w 2017 roku w rozmowie ze stacją ABC.

Ivana nie miała zamiaru być bierną żoną. Kobieta zasiadła w zarządzie firmy męża i zaczęła działać jako projektantka wnętrz. Kierowała również renowacją budynków. To właśnie Ivanie Nowy Jork zawdzięcza wygląd Trump Tower. Amerykańskie media nie raz podkreślają, że bez Ivany Trump nie osiągnąłby tak wiele.

Małżeństwo doczekało się trójki dzieci: Donalda Juniora, Ivanki oraz Erica. Związek zaczął się psuć w latach 90., kiedy na światło dzienne wyszło, że Trump ma romans.

"Nasze drogi rozeszły się, ale nie zrobię niczego, co by ją zraniło"

Ivana i Donald rozwiedli się w 1992 roku. Trump miał bowiem romans z Marlą Maples, z którą zresztą ożenił się rok później. Co ciekawe, pojawiały się później doniesienia, że do rozwodu by nie doszło, gdyby nie medialna nagonka i spekulacje. Ivana była bowiem gotowa wybaczyć mężowi skok w bok.

Ivana dostała 25 milionów zadośćuczynienia, a sam Trump zawsze podkreślał, że szanuje byłą żonę i kocha ich wspólne dzieci. Los jednak sprawił, że małżeństwo przeszło do historii. Byli partnerzy jednak nie zerwali ze sobą kontaktu, i pozostają w dobrych stosunkach. Wciąż regularnie ze sobą rozmawiają.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)