Mało kto wie, kim jest mąż Kolendy-Zaleskiej. Poznali się w TVP

Mało kto wie, kim jest mąż Kolendy-Zaleskiej. Poznali się w TVP

Katarzyna Kolenda-Zaleska - co wiemy o jej życiu prywatnym?
Katarzyna Kolenda-Zaleska - co wiemy o jej życiu prywatnym?
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
18.04.2024 08:04, aktualizacja: 18.04.2024 09:08

Poznali się w pracy, a miłość pojawiła się niespodziewanie. "Taki scenariusz napisało życie" - mówi o swoim małżeństwie Katarzyna Kolenda-Zaleska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce.

Choć Katarzyna Kolenda-Zaleska jest niezwykle rodzinną osobą, to w mediach społecznościowych bardzo niechętnie dzieli się informacjami związanymi ze swoim życiem prywatnym i bliskimi. Czasem uchyla jednak rąbka tajemnicy.

Od lokalnych gazet po telewizyjną karierę

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach pracowała dla lokalnych gazet, pisząc dla "Gazety Krakowskiej" i "Czasu Krakowskiego". Od początku czuła jednak pociąg do telewizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przełomowym momentem w jej karierze był 1993 r., kiedy Katarzyna Kolenda-Zaleska dołączyła do redakcji "Wiadomości" TVP1. Relacjonowała wydarzenia z parlamentu oraz pielgrzymki Jana Pawła II.

W 2003 roku zmieniła barwy stacji i związała się z TVN24 oraz "Faktami" TVN. Prowadziła również "Fakty po Faktach" oraz "Gość poranny". W 2016 roku objęła funkcje prezeski TVN, którą pełniła do 2024 roku.

Męża poznała w pracy

Katarzyna Kolenda-Zaleska stroni od ścianek i rzadko pokazuje się publicznie ze swoją rodziną. Życie prywatne chroni jak skrzętnie skrywaną tajemnicę. Co o nim wiemy?

Dziennikarka jest córką profesora Zygmunta Kolendy, specjalisty od termodynamiki i fizyki jądrowej oraz wykładowcą na AGH w Krakowie. Natomiast jej mama uczyła fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. "Pokazywali mi też świat. Nigdy nie zapomnę podróży po Stanach Zjednoczonych w nie pierwszej młodości fordzie. Siedzieliśmy na trzyosobowej kanapie i przemierzaliśmy Amerykę od Kalifornii po Nowy Jork" - mówiła w wywiadzie dla Pomponika.

Swojego męża Grzegorza Zaleskiego poznała w Telewizji Polskiej. Mężczyzna był montażystą w TVP. Wspólnie spędzony czas przy pracy sprawił, że ich zawodowa relacja przerodziła się w przyjaźń. Później pojawiło się uczucie, które zaowocowało ślubem i narodzinami córki Ani.

"Taki scenariusz napisało życie" - mówiła Pomponikowi.

"Nasza Ania wyszła za mąż"

Dorosła już córka Anna jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim i z tym zawodem związała swoją przyszłość. Dziennikarka i jej córka mają zwyczaj organizowania wspólnych wieczorów, podczas których oglądają filmy i seriale.

W 2023 roku wyszła za mąż, a zdjęcia z tej ceremonii mogliśmy podziwiać w mediach społecznościowych.

"Nasza Ania wyszła za mąż" - chwaliła się dumna mama. Zamieściła też wymowne życzenia dla pary młodej: "Miłości, szczęścia, wolności i demokracji".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta