Nie tylko znany ojciec. Pokazała, z kim się koleguje

Nie tylko znany ojciec. Pokazała, z kim się koleguje

Justyna Dobrosz-Oracz
Justyna Dobrosz-Oracz
Źródło zdjęć: © AKPA
15.04.2024 10:29, aktualizacja: 15.04.2024 11:13

Na co dzień zadaje posłom i ministrom niewygodne pytania. Sama zdradza jednak, że poza sejmowym korytarzem jest wrażliwa i delikatna. Prywatnie może liczyć na wsparcie męża i przyjaciół, m.in. Radomir Wita, korespondenta sejmowego TVN24.

Jest dziennikarką, prezenterką i korespondentką sejmową. Justyna Dobrosz-Oracz, choć przez ostatnie osiem lat pracowała dla "Gazety Wyborczej", wraz ze zmianami w Telewizji Polskiej powróciła do TVP. Wcześniej, w latach 2010-2016 prowadziła tam "Wiadomości".

Prywatnie związana jest Pawłem Oraczem, z którym wzięła ślub w 2007 roku. Dziennikarka jest córką Janusza Dobrosza, polityka LPR-u i wicemarszałka Sejmu V kadencji.

Imieniny w gronie najbliższych

14 kwietnia Justyna Dobrosz-Oracz obchodziła imieniny. W świętowaniu towarzyszył jej m.in. kolega z branży, Radomir Wit - korespondent sejmowy TVN24.

Nie mogło zabraknąć prezentów. Justyna Dobrosz-Oracz pochwaliła się bransoletką z wizerunkiem wilczycy, którą dostała od Patryka, Radomira i Oli.

Choć dziennikarze pracują dla stacji z innym logiem, ich przyjaźń rozwija się w najlepsze. W końcu najlepiej rozumieją wzajemnie kulisy swojej pracy. Justyna Dobrosz-Oracz i Radomir Wit wspólnie nagrali wideo, w którym parodiują polityków unikających odpowiedzi na pytania zadane przez sejmowych reporterów.

Jak widzimy na nagraniu, bycie korespondentem sejmowym wymaga nie tylko wiedzy i dziennikarskiego fachu, ale również dobrej kondycji. Aby wyegzekwować od polityków odpowiedzi na pytania, dziennikarze często muszą biegać po sejmowych korytarzach. Ważna jest również nieustępliwość, bo wymówki posłów i senatorów są czasem naprawdę zaskakujące. Od udawania rozmowy przez telefon, przez absurdalne odpowiedzi, po konsekwentne milczenie i odwracanie wzroku.

Justyna Dobrosz-Oracz - życie prywatne

Dziennikarka nie zdradza zbyt wiele szczegółów ze swojego prywatnego życia. Choć Justyna Dobrosz-Oracz nie pokazuje się z mężem na galach czy eventach, czasem uchyla rąbka tajemnicy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Mężczyzny, obchodzonego 10 marca, w jej mediach społecznościowych pojawiło się jednak zdjęcie z ukochanym.

"Panowie, błysku w oczach" - napisała, składając życzenia także innym mężczyznom.

Mąż zna ją od podszewki. "Mało kto tak jak on wie dobrze, że są w zasadzie dwie Justyny. Jedna ta, która biega z mikrofonem po Sejmie, zadaje posłom i ministrom niewygodne pytania, za co zwolennicy PiS-u nazywają ją "czarownicą". A druga wrażliwa i pełna empatii" - zdradziła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Z kolei ojcem Justyny Dobrosz-Oracz jest prawnik i polityk Janusz Dobrosz – niegdyś jeden z liderów Ligi Polskich Rodzin, wielokrotnie zasiadający w Sejmie jako poseł, a w latach 2006-2007 sprawujący nawet funkcję wicemarszałka.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta